Tomas Tatar
Tomas Nosek
Nate Schmidt 56'57''

NHL: efektowna wygrana Capitals. Krok od trofeum

Hokeiści Washington Capitals nie mieli litości dla Vegas Golden Knights w czwartym spotkaniu finału NHL. Gospodarze zwyciężyli 6:2 (3:0, 1:0 2:2) i w serii prowadzą już 3:1. Puchar Stanleya będą mieli okazję zdobyć już w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu. Spotkanie zostanie rozegrane w T-Mobile Arena.
NHL, finał Pucharu Stanleya (4. mecz): Washington Capitals – Vegas Golden Knights (skrót)
John Carlson po strzelonym golu (fot. Getty Images)

Hokej na pustyni Nevada. Złoci Rycerze piszą historię

Rywalizacja w czwartym meczu od początku wzbudzała wiele emocji. Zawodnicy obu drużyn poświęcili wiele sił w pierwszych trzech minutach pierwszej tercji, aby stworzyć kilka bardzo groźnych sytuacji. Wydawało się, że to goście mają minimalną przewagę, ale jako pierwsi prowadzili ich rywale.

W 10. minucie Capitals skorzystali z gry w przewadze. Do bramki przeciwników trafił T.J. Oshie, który przyjmował krążek łyżwą po podaniu Jewgienija Kuzniecowa. To tylko jeszcze bardziej napędziło zespół ze stolicy Stanów Zjednoczonych. Chwilę po pierwszym golu Rosjanin ponownie asystował. Przewagę zespołu powiększył Tom Wilson.

Fani Vegas Golden Knights (fot. Getty) Minuty upływały i wydawało się, że ta część gry zakończy się dwubramkowym prowadzeniem miejscowych, ale obrona gości ponownie się zdrzemnęła i 20 sekund przed końcem trzecią bramkę zdobył Devante Smith-Pelly.

Druga tercja mogła zgoła odmiennie wyglądać dla hokeistów z Las Vegas. Dwukrotnie grali w przewadze – po karach dla Wilsona i Johna Carlsona – ale nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Czego nie uczynili goście, zrobili Capitals. Z jednym hokeistą więcej na tafli udało im się podwyższyć na 4:0. Kuzniecow zapisał trzecią asystę, a z gola mógł się cieszyć Carlson.

Ostatnia odsłona przyniosła kibicom gości odrobinę radości. Po pierwsze, w końcu udało im się wyjść obronną ręką, grając o jednego zawodnika mniej na tafli, a po drugie – sami wykorzystali przewagę. Bramkę na 4:1 zdobył James Neal. W 53. minucie nieoczekiwanie Golden Knights pokusili się o kolejne trafienie. Straty zmniejszył Reilly Smith.

Dwa gole różnicy powodowały, że Capitals nie mogli się czuć pewni swego. Nadzieja na uzyskanie korzystnego wyniku umarła jednak, gdy na ławkę kar powędrowali Wilson i Ryan Reaves. Podczas gry czterech na czterech lepsi okazali się gospodarze. Michal Kempny zdobył bramkę na 5:2, gdy do końca spotkania pozostało nieco ponad sześć minut.

Przez nieco ponad kilkadziesiąt sekund Capitals grali nawet w przewadze dwóch zawodników, z czego skorzystali. Brett Connolly ustalił wynik na 6:2.