tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Światowe gwiazdy łyżwiarstwa w Polsce. "To prawie pewne"

– To już prawie pewne, że w przyszłym sezonie zawody Pucharu Świata seniorów i młodzieżowców w łyżwiarstwie szybkim odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim – poinformował prezes związku Roman Derks.
(fot. Getty Images)

Polka z międzynarodową nagrodą. Wróżą jej olimpijski medal

W hiszpańskiej Sewilli odbywa się kongres Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU). Według Derksa, na 99,9 proc. Arena Lodowa będzie gospodarzem PŚ w terminie 24-25 listopada 2018 roku.

– Formalnie kalendarz zawodów na nowy sezon zatwierdzony zostanie na spotkaniu Rady ISU 11 czerwca. Wówczas będziemy mogli oficjalnie ogłosić, że za niespełna pół roku przyjedzie do Polski światowa czołówka panczenistów. To już prawie pewne, ale poczekajmy kilka dni na ostateczny dokument, chociaż nie mamy kontrkandydatury – dodał Derks.

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim, pierwszy tego typu obiekt w Polsce, został otwarty w połowie grudnia 2017 roku, a wcześniej rozegrano mistrzostwa kraju na dystansach. Kolejną imprezą były MP w wieloboju sprinterskim. W tym roku odbyły się zaś MP oraz MŚ juniorów w short tracku.

Dotychczas największą imprezą w polskim łyżwiarstwie szybkim były mistrzostwa świata w 1997 roku na torze Stegny w Warszawie, z udziałem takich gwiazd, jak np. Niemka Gunda Niemann i Holender Rintje Ritsma.

Tristan Loy odmieni kadrę polskich panczenistów?

podobne informacje

Andżelika Wójcik: na igrzyskach bardziej cieszyłabym się ze srebra niż złota

Kadra będzie trenować w Tomaszowie. "Ceny są niższe, niż za granicą"

ISU "wciska" Puchary Świata. W kalendarzu na przyszły sezon wciąż wiele wątpliwości i luk

Zbigniew Bródka: podjąłem decyzję o swojej przyszłości