tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Robert Kubica w Grand Prix Węgier będzie testować bolid z Rowlandem

Robert Kubica nie próżnuje. Polski kierowca nie wrócił jeszcze do jazdy w wyścigach Formuły 1, ale stara się wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby pokazać pełnię umiejętności. Najbliższa powinna się nadarzyć podczas Grand Prix Węgier, tym razem nie będzie testować bolidu sam...
Robert Kubica (fot. Getty Images)

F1: Raikkonen chce zostać w Ferrari. "Wyścigi są moją pasją"

Kubica weźmie udział w testach podczas zbliżającego się Grand Prix Węgier (27 – 29 lipca). Wraz z Polakiem bolid Williamsa sprawdzi 25-letni Oliver Rowland. Dla Brytyjczyka będzie to druga okazja, aby wziąć udział w oficjalnych testach samochodu F1 podczas Grand Prix.

Brytyjczyk będzie jeździć bolidem Williamsa podczas pierwszego dnia testów. Wtedy Kubica będzie odpoczywać – Polak zasiądzie za kółkiem na Hungaroringu dopiero drugiego dnia, zmieniając rywala i kolegę z zespołu. – To kolejny krok w kierunku osiągnięcia mojego celu w F1 – powiedział po ujawnieniu informacji o nowych zadaniach Rowland, który był już kierowcą testowym podczas Grand Prix Hiszpanii.

Jestem świadom, że w Formule 1 nie dostajesz zbyt wielu okazji, aby pokazać talent. To ekskluzywny klub, więc staram się wykonać dobrą pracę – stwierdził brytyjski kierowca.

Ayrton Senna – Przerwany wyścig... (film dokumentalny)

podobne informacje

Formuła 1: w lutym pierwsze testy Roberta Kubicy w Barcelonie

Williams zachwycony Robertem Kubicą. "Wszyscy go kochają"

Kubica o powrocie do Formuły 1: cel jest jeden...

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport o Ekstraklasie, Kubicy i Radwańskiej