tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Lewy zostanie w Bayernie. Tu ma większą gwarancję sukcesów"

Franciszek Smuda został przepytany przez niemiecki dziennik "Bild" w sprawie Roberta Lewandowskiego. – W Monachium ma większą gwarancję sukcesów niż w Realu Madryt – stwierdził szkoleniowiec Widzewa Łódź. Jego zdaniem kapitan reprezentacji Polski nie zmieni latem klubu.
Franciszek Smuda i Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Gromy na Lewandowskiego. "Lojalność? A czy Bayern jest lojalny?"

Smuda dobrze zna "Lewego", bo był jego trenerem, gdy ten grał jeszcze w Ekstraklasie – w Lechu Poznań. Od tamtego czasu wiele się jednak w życiu polskiego napastnika zmieniło, a niewykluczone, że jeszcze sporo się zmieni. Wokół jego osoby trwa burza medialna dotycząca tego, czy latem będzie bohaterem głośnego transferu.

Uważam, że Robert zostanie w Monachium. Jeśli Bayern kupi jednego lub dwóch zawodników klasy światowej, to według mnie wygra Ligę Mistrzów w następnym sezonie. W stolicy Bawarii jest większa gwarancja sukcesów niż w Realu Madryt – stwierdził Smuda.

Według aktualnego trenera łódzkiego Widzewa, niewiele jest klubów mogących spełnić oczekiwania reprezentanta Polski. – Mógłbym zrozumieć tylko transfer do któregoś z klubów z Manchesteru, ale tak czy owak uważam, że odejście z Bayernu byłoby złym pomysłem – dodał.

Smuda stwierdził również, że spodziewa się owocnej współpracy Lewandowskiego z nowym szkoleniowcem Bayernu, Niko Kovacem. – Robert jest świetnym facetem i jestem pewien, że dogada się z nowym trenerem – zakończył.

Smuda wspomina Lewandowskiego. "Nie kozaczył, a dziś jest potęgą"

podobne informacje

Echa inauguracji. Bayern wygrał, piłkarze narzekają

Lewandowski, Raul, Pirlo… Gwiazdy, które nic nie kosztowały

Mundial 2018: Polacy odlecieli do Rosji

Koniec spekulacji. "Robert Lewandowski nie zostanie sprzedany"