tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Michał Żewłakow dyrektorem sportowym Zagłębia Lubin

Michał Żewłakow został dyrektorem sportowym grającego w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin – poinformowano w środę. – To profesjonalista, który nie boi się wyzwań – zaznaczył prezes klubu z Dolnego Śląska Mateusz Dróżdż.
fot. PAP

Arkadiusz Reca w kolejnym sezonie będzie piłkarzem Atalanty Bergamo

Informacje o tym, że Michał Żewłakow ma objąć stanowisko dyrektora sportowego w Zagłębiu krążyła od kilku tygodni. W środę władze klubu oficjalnie potwierdziły, że 102-krotny reprezentant Polski będzie pracować w Lubinie.

Prezes Dróżdż po parafowaniu umowy powiedział, że Żewłakow to idealna osoba na stanowisko dyrektora sportowego.

– Zaproponowana przez niego wizja budowy Zagłębia jest spójna z oczekiwaniami klubu oraz właściciela, dlatego pewien jestem, że jego współpraca z zarządem, sztabem szkoleniowym i Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie będzie się układała wzorowo – powiedział Dróżdż, cytowany na stronie internetowej klubu.

42-letni Żewłakow, rekordzista pod względem liczby występów w drużynie narodowej, ma za sobą bogatą karierę piłkarską. Bronił barw m.in. Polonii Warszawa, Anderlechtu Bruksela, Olympiakosu Pireus oraz Legii Warszawa. W tym ostatnim klubie po zakończeniu czynnego uprawiania sportu pełnił funkcję szefa skautingu, a także dyrektora sportowego.

Trenerem Zagłębia jest Mariusz Lewandowski, z którym Żewłakow wspólnie występował w reprezentacji, m.in. podczas Euro 2008.

Legia zdecydowała. Klafurić z nowym kontraktem

podobne informacje

Tak Polacy awansowali na EURO 2008. Minęło już 11 lat

Liga Narodów. Kiedy pobije rekord w kadrze? Błaszczykowski coraz bliżej wyniku Michała Żewłakowa

Żewłakow: tylko Remy wniósł wartość do Legii

Żewłakow o Borucu: zawsze "robił" atmosferę