tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa: znamy terminarz na przyszły sezon

Legia Warszawa – mistrz Polski – spotka się z KGHM Zagłębiem Lubin w 1. Kolejce Lotto Ekstraklasy, zaplanowanej od 20 do 23 lipca. Terminarz na sezon 2018/19 opublikował w środę departament logistyki rozgrywek Ekstraklasy SA.
Radość piłkarzy Legii z mistrzostwa Polski (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Michał Żewłakow dyrektorem sportowym Zagłębia Lubin

W inauguracyjnej serii gier wicemistrz kraju Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk, a trzeci na finiszu sezonu 2017/18 Lech Poznań zagra w Płocku z Wisłą. Rok temu, również w pierwszej kolejce, Nafciarze wygrali 1:0.

Beniaminkowie rozpoczną zmagania od występów przed własną widownią – Zagłębie Sosnowiec podejmie Piasta Gliwice, a debiutująca na najwyższym szczeblu Miedź zagra w Legnicy z Pogonią Szczecin.

Ekstraklasa SA wyjaśniła, że istotnym czynnikiem przy ustalaniu terminarza było uniknięcie w okresie wakacyjnym meczów pomiędzy klubami grającymi w europejskich pucharach.

"Żaden z klubów uczestniczących w eliminacjach europejskich rozgrywek nie będzie grał ze sobą w trakcie eliminacji. Staraliśmy się maksymalnie im pomóc, minimalizując też liczbę wyjazdów w tym okresie. Przy ustalaniu terminów konieczne było uwzględnienie innych wydarzeń i imprez, rozgrywanych na stadionach lub w najbliższym otoczeniu obiektów ligowych. Sporo poprawił fakt, iż wszystkie zespoły będą grać na własnych obiektach, a w trakcie rozgrywek nie będą prowadzone prace destabilizujące kalendarz ligowy" – przekazał dyrektor operacyjny Marcin Stefański, cytowany na stronie spółki prowadzącej rozgrywki.

Stefański dodał, że są sytuacje kiedy poszczególne zespoły rozgrywają dwa mecze z rzędu u siebie lub na wyjeździe. "Udało się natomiast uniknąć sytuacji z poprzednich lat, gdy jeden klub rozgrywał trzy mecze z rzędu na swoim lub gościnnym obiekcie" – wspomniał.

Jesienna część rozgrywek zakończy się 22 grudnia, a wiosenna rozpocznie się 8 lutego 2019 roku. Runda zasadnicza potrwa do 13 kwietnia, a zakończenie sezonu nastąpi 19 maja.

W pierwszej rundzie Legia zagra w Warszawie z Lechem w 8. kolejce (14-17 września), zaś z Jagiellonią w Białymstoku w 13. serii (26-29 października). Derby Krakowa Cracovia – Wisła odbędą się w 11. kolejce (5-8 października).

Runda jesienna


1. kolejka (21 lipca)

Górnik Zabrze – Korona Kielce
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Pogoń Szczecin
Wisła Kraków – Arka Gdynia
Wisła Płock – Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Cracovia

2. kolejka (28 lipca)

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce – Legia Warszawa
Lech Poznań – Cracovia
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Wisła Kraków – Miedź Legnica


3. kolejka (4 sierpnia)

Cracovia – Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Miedź Legnica – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Lech Poznań


4. kolejka (11 sierpnia)

Arka Gdynia – Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk – Miedź Legnica
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Cracovia
Wisła Kraków – Wisła Płock


5. kolejka (18 sierpnia)

Cracovia – KGHM Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Lech Poznań – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica – Korona Kielce
Wisła Płock – Arka Gdynia
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin


6. kolejka (25 sierpnia)

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Korona Kielce – Arka Gdynia
Legia Warszawa – Wisła Płock
Piast Gliwice – Cracovia
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław


7. kolejka (1 września)

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec
Cracovia – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Miedź Legnica – KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków


8. kolejka (14 września)

Jagiellonia Białystok – Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Lech Poznań
Piast Gliwice – Arka Gdynia
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Miedź Legnica
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze


9. kolejka (22 września)

Arka Gdynia – Lech Poznań
Cracovia – Wisła Płock
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk – KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice


10. kolejka (29 września)

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Miedź Legnica
Legia Warszawa – Arka Gdynia
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Korona Kielce
Wisła Płock – Lechia Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec – Cracovia


11. kolejka (6 października)

Arka Gdynia – KGHM Zagłębie Lubin
Cracovia – Wisła Kraków
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica – Piast Gliwice
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa


12. kolejka (20 października)

Cracovia – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Lech Poznań – Korona Kielce
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia


13. kolejka (27 października)

Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Korona Kielce – Cracovia
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia
Miedź Legnica – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec
Wisła Płock – Piast Gliwice


14. kolejka (3 listopada)

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin
Cracovia – Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Wisła Płock


15. kolejka (10 listopada)

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Korona Kielce – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Cracovia
Miedź Legnica – Arka Gdynia
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Wisła Kraków – KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec


16. kolejka (24 listopada)

Arka Gdynia – Wisła Kraków
Cracovia – Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Szczecin – Miedź Legnica


17. kolejka (1 grudnia)

Cracovia – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia
Legia Warszawa – Korona Kielce
Miedź Legnica – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Wisła Płock – Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec – KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk


18. kolejka (8 grudnia)

Arka Gdynia – Cracovia
Górnik Zabrze – Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Korona Kielce – Wisła Płock
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok


19. kolejka (15 grudnia)

Cracovia – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Miedź Legnica – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Korona Kielce


20. kolejka (22 grudnia)

Arka Gdynia – Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia
Korona Kielce – Miedź Legnica
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa

Runda wiosenna


21. kolejka (9 lutego)

Arka Gdynia - Korona Kielce
Cracovia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec


22. kolejka (16 lutego)

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Cracovia
Piast Gliwice - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia


23. kolejka (23 lutego)

Arka Gdynia - Piast Gliwice
Cracovia - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Miedź Legnica - Wisła Płock
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin


24. kolejka (2 marca)

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Arka Gdynia
Legia Warszawa - Miedź Legnica
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Wisła Płock - Cracovia
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce


25. kolejka (9 marca)

Arka Gdynia - Legia Warszawa
Cracovia - Zagłębie Sosnowiec
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Korona Kielce - Wisła Kraków
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Miedź Legnica - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok


26. kolejka (16 marca)

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Piast Gliwice - Miedź Legnica
Wisła Kraków - Cracovia
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk


27. kolejka (30 marca)

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Cracovia
Korona Kielce - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin


28. kolejka (3 kwietnia)

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk
Cracovia - Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Wisła Płock
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica


29. kolejka (6 kwietnia)

Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Miedź Legnica - Cracovia
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia
Wisła Kraków - Piast Gliwice
Wisła Płock - Śląsk Wrocław


30. kolejka (13 kwietnia)

Arka Gdynia - Miedź Legnica
Cracovia - Lechia Gdańsk
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Piast Gliwice - Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Legia zdecydowała. Klafurić z nowym kontraktem

podobne informacje

Klasówka z Legii. Zagłębie jak Dudelange?

Probierz: piłkarz za darmo czy za milion? Nie ma różnicy

Lettieri: Miedź ma przewagę już przed meczem

Stolarski podpisał kontrakt z Legią, Michalak zmienia klub