tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polki polecą na sparingi do Japonii. Krowicki wybrał skład

Polskie szczypiornistki pod koniec czerwca wezmą udział w towarzyskim turnieju w Japonii. Kadra poleci tam w składzie złożonym niemal wyłącznie z zawodniczek występujących w klubach PGNiG Superligi. Selekcjoner Leszek Krowicki powołał piętnaście szczypiornistek.
Leszek Krowicki (fot. PAP)

Ogrom pracy przed ME 2018. Kadra na dwóch poziomach

W kadrze zabraknie m.in. sześciu z siedmiu zawodniczek, które niedzielny mecz eliminacji ME 2018 ze Słowacją rozpoczęły w wyjściowej siódemce. Do Japonii nie polecą kapitan Karolina Kudłacz-Gloc, rozgrywające Monika Kobylińska i Kinga Achruk, obrotowa Joanna Drabik i lewoskrzydłowa Kinga Grzyb. Krowicki nie powołał też wyjeżdżającej do Rumunii Sylwii Lisewskiej i przenoszącej się do Francji Aleksandry Zych, a na rezerwie pozostanie bramkarka Adrianna Płaczek.

Polki blisko awansu. Pomoże żona Artura Sobiecha? Wśród piętnastu wybranych przez selekcjonera zawodniczek tylko dwie występują za granicą – to prawa rozgrywająca Ewa Urtnowska (która w lipcu przeniesie się do Lublina) oraz lewoskrzydłowa Bogna Sobiech. Obie są też w składzie kadry na środowy towarzyski mecz z Niemkami. Transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej od godz. 17:20.

Polki wylecą do Japonii 18 czerwca. Trzy dni wcześniej rozpoczną zgrupowanie w Pruszkowie. Mecze rozgrywać będą w położonym na północ od Tokio Takasaki. Do kraju wrócą 24 czerwca.

To ich drugi wyjazd do Azji w ciągu 12 miesięcy. Na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku reprezentacja rozegrała w Japonii szereg sparingów z tamtejszą kadrą oraz Angolą. Dla japońskiej federacji mecze te stanowią etap przygotowań do igrzysk w Tokio w 2020 roku.

Skład reprezentacji Polski kobiet na turniej w Japonii:

Bramkarki: Natalia Krupa (SPR Pogoń Szczecin), Weronika Kordowiecka (GTPR Gdynia)

Rozgrywające: Karolina Kochaniak (SPR Pogoń Szczecin), Małgorzata Mączka (Metraco Zagłębie Lubin), Natalia Nosek (SPR Pogoń Szczecin), Aleksandra Rosiak (MKS Perła Lublin), Romana Roszak (Energa AZS Koszalin), Ewa Urtnowska (Toulon Saint Cyr Var, Francja)

Skrzydłowe: Katarzyna Janiszewska (GTPR Gdynia), Aneta Łabuda (GTPR Gdynia), Bogna Sobiech (HSG Bensheim/Auerbach, Niemcy), Daria Zawistowska (SPR Pogoń Szczecin)

Obrotowe: Sylwia Matuszczyk (MKS Perła Lublin), Patrycja Noga (SPR Pogoń Szczecin), Joanna Szarawaga (GTPR Gdynia)

Kudłacz-Gloc: chcemy wygrywać największe imprezy

podobne informacje

Wielka forma Moniki Kobylińskiej. Reprezentantka Polski ma za sobą znakomity miesiąc

Prezes ZPRP: będę obserwował trenerów. Nie będzie progresu, będą zmiany [WYWIAD]

Prezes Andrzej Kraśnicki podjął decyzję ws. selekcjonera reprezentacji Polski

Suchar, łzy i protest żółtych kamizelek. Podsumowujemy ME 2018 piłkarek ręcznych