tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PGE VIVE nie zdradzi Superligi. Mistrz rezygnuje z gry w nowych rozgrywkach

PGE VIVE Kielce nie dołączy do klubów z Bałkanów i wschodu Europy w rozgrywkach Ligi SEHA. Przedstawiciele mistrza Polski zrezygnowali z takich starań po środowym spotkaniu z prezesem PGNiG Superligi oraz wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Szczypiorniści PGE VIVE Kielce świętują mistrzowski tytuł (fot. PAP)

Lewandowski, "Niepokonani" i łzy... VIVE pożegnało legendy

PGE VIVE rozważało dołączenie do rywalizacji w Lidze SEHA ze względu na wyższy niż w PGNiG Superlidze poziom rozgrywek. Tam zespół Tałanta Dujszebajewa mógłby mierzyć się na co dzień z drużynami występującymi w Lidze Mistrzów – Vardarem Skopje, Mieszkowem Brześć, PPD Zagrzeb czy Celje Pivovarna Lasko. Klub chciał łączyć grę w SEHA z udziałem w Superlidze oraz Lidze Mistrzów.

Bertus Servaas (fot. PGE VIVE/Patryk Ptak) Ostatecznie plany zostały jednak porzucone po środowych rozmowach prezesa PGE VIVE Berusa Servaasa z prezesem PGNiG Superligi Markiem Janickim oraz wiceprezesem ZPRP Henrykiem Szczepańskim.

Większą wartość ma dla nas rozwój PGNiG Superligi niż wejście do Ligi SEHA. W związku z tym temat naszej gry w lidze SEHA w ciągu najbliższych lat definitywnie upadł. Nadal w pełnym wymiarze będziemy grali w Superlidze – przekazał Servaas.

Jednocześnie będziemy próbowali bliżej współpracować dla rozwoju dyscypliny. Piłka ręczna zasługuje na to, by zdobywać jeszcze lepszą pozycję w Polsce i Europie. Po rozmowach jestem bardzo pozytywnie nastawiony do przyszłości – dodał.

VIVE nie po raz pierwszy zastanawiało się nad przystąpieniem do Ligi SEHA. Rozgrywki utworzone zostały w 2011 roku. Ich głównym sponsorem jest Gazprom.

Więcej na temat PGE VIVE Kielce:
Sławomir Szmal kończy karierę. "Moje kolana są w tragicznym stanie"
Chorąży, rekordzista, legenda... Karol Bielecki kończy karierę
Nowy rola gwiazdy VIVE. Będzie asystentem Dujszebajewa
Patera i mecz pożegnalny. ZPRP i VIVE podziękują Szmalowi i Bieleckiemu

Wzruszające chwile w Kielcach. Legendy odchodzą z VIVE

podobne informacje

W PGE VIVE wciąż kontuzje. Podstawowy obrotowy ma problem z kolanem

Nie będzie transferu Polaka do VIVE. Bramkarz reprezentacji nie zagra w Kielcach

Mariusz Jurkiewicz odchodzi z VIVE. Z Kielc przeniesie się do Gdańska

Koniec przygody w Kielcach. Mariusz Jurkiewicz odejdzie z VIVE