tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM siatkarek: dwa polskie kluby zagrają w fazie grupowej

Wicemistrzynie Polski siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wystąpią w sezonie 2018/19 w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Do rywalizacji przystąpią od razu w fazie grupowej – poinformowało w środę w komunikacie przesłanym do mediów biuro prasowe spółki.
Radość siatkarek Chemika Police (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Zmiany w lidze mistrzów. Superfinał i więcej polskich drużyn

Jak napisano, odpowiedni wniosek został złożony, a dzięki zmianom w parametrach rankingu Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) będą mogli przystąpić do tej rywalizacji od razu w fazie grupowej.

Biuro prasowe przypomina, że w 2011 roku ŁKS Commercecon Łódź powrócił do rozgrywek na szczeblu centralnym. W sezonie 2016/17 grał już w ekstraklasie i jako beniaminek zajął szóste miejsce. W ostatnim sezonie wywalczył tytuł wicemistrza Polski oraz był finalistą krajowego Pucharu.

W niedawno zakończonych rozgrywkach LM triumfował zespół VakifBank Stambuł. Jak poinformowała spółka w komunikacie przesłanym do mediów, obok ŁKS Commercecon Łódź w fazie grupowej Ligi Mistrzyń 2018/19 wystąpi również mistrz Polski – Chemik Police, a w eliminacjach brązowy medalista – Grot Budowlani Łódź.

"Wiemy, że czeka nas walka z niezwykle wymagającymi rywalami i zrobimy wszystko, aby sportowo i organizacyjnie pokazać, że ŁKS Commercecon zasłużył na udział w europejskich pucharach" – napisano w komunikacie.

podobne informacje

Mariusz Wlazły kontra Bartosz Kurek. Porównujemy MVP mistrzostw w 2014 i 2018 roku

Pozbawili nas medali igrzysk i Ligi Światowej. Amerykanie zmorą Polaków

15 lat temu zawładnęły Europą. Poznaj historię polskich "Złotek"

MŚ siatkarzy: Polacy o krok od półfinału. Sprawdź wszystkie możliwe scenariusze