25:21 21:25 25:20 25:9
6.06.2018, 20:30
Liga Narodów, 2018, 1. kolejka

LN: Polki lepsze od Niemek. Pogrom w czwartym secie

Reprezentacja Polski pokonała w Bydgoszczy Niemcy 3:1 w drugim meczu czwartego turnieju Ligi Narodów siatkarek. Biało-czerwone zaimponowały zwłaszcza w ostatniej partii, w której oddały rywalkom zaledwie dziewięć punktów.
(fot. PAP/Tytus Żmijewski)

LN: Polacy trenują w Osace. "To jakaś masakra"

Polki na otwarcie turnieju gładko – 3:0 – pokonały najsłabszą drużynę Ligi Narodów, Argentynę. W środę czekała dużo trudniejsza rywalizacja z reprezentantkami Niemiec, z którymi biało-czerwone wcześniej prowadziły wyrównane boje.

Zgodnie z przewidywaniami gra w pierwszym secie długo toczyła się punkt za punkt. Dobrze spisujące się w ataku Polki, wspierane przez czujną w bloku Agnieszkę Kąkolewską, w końcówce "odskoczyły" rywalkom i wygrały 25:21.

W drugiej partii obie drużyny próbowały zbudować przewagę już na początku, ale zarówno Polki, jak i Niemki nie były w stanie oderwać się od przeciwniczek. Przy stanie 13:13 rywalki zdobyły trzy punkty z rzędu. Zawodniczki Jacka Nawrockiego nie zdążyły już odrobić strat i przegrały 21:25.

Agata Witkowska (L) i Martyna Grajber (P) (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

W trzecim secie to biało-czerwone szybko zbudowały sobie przewagę. Swobodnie w ataku grała Malwina Smarzek, wspierana przed parę środkowych. Wszystkie ofensywne zamiary Niemek były natomiast niwelowane przez Kąkolewską, najlepszą blokującą Ligi Narodów. Zawodniczki Feliksa Koslovskiego nie zdołały odwrócić losów seta i przegrały 20:25.

O ile w wcześniej Polki dominowały na boisku, o tyle w czwartej partii wręcz zdemolowały przeciwniczki. Znakomicie na zagrywce spisywała się Marlena Pleśnierowicz. Trudny flot rozgrywającej siał postrach w szeregach rywalek, które pierwsze "oczko" zapisały na swoim koncie dopiero po jedenastu akcjach. Rozbite Niemki do końca seta walczył już tylko o zdobycie jak największej liczby punktów. Ostatecznie biało-czerwone wygrały 25:9 i w całym spotkaniu triumfowały 3:1.

Martyna Grajber (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Po jedenastu meczach Polki mają 14 punktów i z pięcioma zwycięstwami zajmują dziewiąte miejsce w tabeli Ligi Narodów. Liderkami są Amerykanki (31 pkt), które wyprzedzają Serbki (27 pkt) i Brazylijki (26 pkt). Awans do turnieju Final Six wywalczy pięć najlepszych drużyn oraz gospodynie, Chinki.

W czwartek, w ostatnim dniu turnieju w Bydgoszczy, biało-czerwone zagrają z Belgią.