tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NHL: Capitals bliżej triumfu. Przed nami piąty mecz finałowy

Przed nami piąty mecz finałowy NHL o Puchar Stanleya, który zostanie rozegrany w T-Mobile Arenie. Hokeiści Vegas Golden Knights będą mieli okazję odrobić straty do Washington Capitals we własnej hali. Transmisja od 1:15 na TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej, a od 1:50 również w TVP 1.
Hokeiści Washington Capitals (fot. Getty Images)

NHL: efektowna wygrana Capitals. Krok od trofeum

W czterech rozegranych spotkaniach finałowych trzykrotnie zwyciężyli zawodnicy Capitals. Tylko w pierwszym lepsi okazali się hokeiści Vegas Golden Knights. Gospodarze muszą wygrać piątkowy mecz, jeżeli chcą jeszcze zachować szansę na wywalczenie Pucharu Stanleya.

Capitals są na prostej drodze do zdobycia trofeum. Wiele osób zastanawiało się, czy interwencja Holtby’ego z drugiego spotkania będzie tą, która odwróci losy rywalizacji. Jak widać tak się stało, bo gdyby nie ona mielibyśmy dogrywkę. Vegas mogli ją wygrać i być może byłoby 2:0. Teraz po czterech meczach mamy 3:1 dla Capitals – komentuje Patryk Rokicki, ekspert TVP Sport.

Patrząc na wyniki ostatnich starć może być to trudne zadanie. Ze spotkania na spotkanie Capitals wygrywają coraz większą przewagą bramkową, strzelając kolejno o jednego, dwa i cztery gole więcej, niż zawodnicy z Paradise.

Winę za małą liczbę bramek dla Vegas zrzuciłbym na brak szczęścia. To ile słupków i poprzeczek mają po swoich strzałach jest niespotykaną sytuacją. W Vegas przede wszystkim zawodzą gwiazdy. Popatrzmy na Kuzniecowa i Owieczkina z Capitals, a Smitha i Marchessault. Mamy przepaść, gdy porównujemy ze sobą punkty zdobyte przez te dwa duety – dodaje Rokicki.

Wygrana Washington Capitals w piątkowym meczu zapewni im pierwszy Puchar Stanleya. Przed dwudziestoma laty hokeiści ze stolicy Stanów Zjednoczonych grali w finale przeciwko Detroit Red Wings. Wówczas przegrali 4:0. Co ciekawe, trzy spośród czterech spotkań zakończyły się różnicą tylko jednej bramki.

"Obrona stulecia". Owieczkin aż złapał się za głowę
NHL, finał Pucharu Stanleya (2. mecz): Vegas Golden Knights – Washington Capitals (skrót)
NHL, finał Pucharu Stanleya (4. mecz): Washington Capitals – Vegas Golden Knights (skrót)

podobne informacje

NHL: Wild lepsi od Knights. Zacięty mecz w Las Vegas [wideo]

Luty z NHL. Czas na wielkie emocje! [PLAN TRANSMISJI]

NHL: sprawdź czy wygrałeś oryginalne czapki Ottawa Senators z podpisem gwiazdy zespołu

NHL: sprawdź czy wygrałeś kije Dallas Stars z podpisem gwiazdy zespołu