Matt Niskanen
Lars Eller 52'23''
Andre Burakovsky 52'23''

NHL: Wygrana w wielkim stylu. Capitals z Pucharem Stanleya

Washington Capitals zostali mistrzami NHL. Drużyna ze stolicy Stanów Zjednoczonych pokonała Vegas Golden Knights w piątym meczu finałowym 4:3 i po raz pierwszy w historii zdobyła Puchar Stanleya.
Hokej na lodzie, NHL, finał Pucharu Stanleya (5. mecz): Vegas Golden Knights – Washington Capitals (skrót)
Aleksander Owieczkin (fot. Getty Images)

Efektowna wygrana. Capitals o krok od trofeum

Przed meczem większa presja spoczywała na Vegas Golden Knights. Zespół z Nevady wiedział, że mecz numer pięć może być także ostatnim w serii, ponieważ Capitals prowadzili 3:1. Dlatego oba zespoły wyjechały na taflę w T-Mobile Arenie w pełnej mobilizacji.

Mimo to na gole kibice musieli trochę, a właściwie całą pierwszą tercję, poczekać. Nie brakowało strzałów, ale świetnie spisywali się bramkarze drużyn. Szczególnie Marc-Andre Fleury z Vegas.

Czas na zdobywanie bramek nadszedł w drugiej tercji. Zaczął Jakub Vrana z Capitals, ale na trafienie młodego Czecha bardzo szybko odpowiedział Nate Schmidt. Gospodarze prędko dali sobie jednak wbić kolejnego gola, którego strzelił Aleksander Owieczkin.

Wydawało się, że to Capitals nabrali wiatru w żagle. To wrażenie szybko zatarli gospodarze, którzy w drugiej tercji zdołali jeszcze nie tylko wyrównać, ale także wyjść na prowadzenie. Na 2:2 trafił David Perron, a na 3:2 Reilly Smith.

Ostatecznie żaden z hokeistów Vegas nie strzelił już żadnego gola. W przeciwieństwie do Capitals, którzy w trzeciej tercji spisali się wybornie. Bramkę na 3:3 zdobył niezawodny w tej serii Devante Smith Pelly, a upragniony tytuł zapewnił Lars Eller.

Duńczyk pokonał Fleury'ego na 8 minut przed końcem. Choć Vegas próbowali jeszcze powrócić, nie udało im się tego dokonać. Washington Capitals po raz pierwszy w swojej 44-letniej historii zdobyli Puchar Stanleya.