Criterium du Dauphine: Thomas nowym liderem

Irlandczyk Daniel Martin (UAE Team Emirates) wygrał piąty etap kolarskiego Criterium du Dauphine z Grenoble do Valmorel (130 km). Drugi na mecie Brytyjczyk Geraint Thomas został nowym liderem wyścigu. Michał Kwiatkowski spadł z drugiego na piąte miejsce w klasyfikacji.
Geraint Thomas (fot. Getty Images)

Piątkowy etap kończył się 12,7-kilometrowym podjazdem na metę. Martin zaatakował na około trzy kilometry przed końcem trasy i zwyciężył z przewagą czterech sekund nad Thomasem i piętnastu nad innym Brytyjczykiem Adamem Yatesem (Mitchelton-Scott).

Kwiatkowski, wraz z dotychczasowym liderem Włochem Giannim Mosconem (Sky), przyjechał na 22. miejscu ze stratą 1.13. W klasyfikacji generalnej po pięciu etapach Thomas wyprzedza o 1.09 Włocha Damiano Caruso (BMC) i Moscona.

Jubileuszowa, 70. edycja imprezy, tradycyjnie będącej dla wielu uczestników sprawdzianem przed Tour de France (7-27 lipca), zakończy się w niedzielę na podjeździe Saint-Gervais Mont Blanc w Górnej Sabaudii.