Zbiórki defensywne
27
34

NBA: Cavaliers bezradni. Mistrzowskie pierścienie dla Golden State

Broniący tytułu koszykarze Golden State Warriors szósty raz w historii, a trzeci w ciągu czterech lat, zdobyli mistrzostwo ligi NBA. W czwartym spotkaniu finału pokonali w piątek na wyjeździe Cleveland Cavaliers 108:85 i wygrali rywalizację 4-0.
Radość Kevina Duranta i Stephena Curry'ego (fot. Getty)

NBA: heroiczna postawa Jamesa. Zagrał ze złamaną ręką

Dominacja Warriors w meczu numer cztery finałów nawet przez chwile nie podlegała wątpliwości. Goście wygrali pierwszą kwartę 34:25 i w kolejnych minutach kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Znakomicie grał Stephen Curry, który zakończył mecz z dorobkiem 37 punktów.

To jednak nie rozgrywający, potrafiący seriami celnie trafiać za trzy punkty, został MVP finałów. To wyróżnienie trafiło do Kevina Duranta, który był najrówniejszym zawodnikiem mistrzów NBA. W meczu numer cztery zanotował pierwsze w karierze triple double w finałach. Skrzydłowy miał 20 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst.

Golden State Warriors – mistrzowie NBA (fot. Getty) Cavaliers najbliżej zwycięstwa byli w pierwszym spotkaniu finałów. W końcówce piłkę przy remisie pod koszem rywali zebrał J.R. Smith, ale zamiast na dobitkę zdecydował się na wyjście na obwód. W efekcie nie udało się zdobyć punktów. Doszło do dogrywki, w której lepsi okazali się Warriors.

W pozostałych trzech meczach zdecydowanie lepsi byli zawodnicy Steve'a Kerra. Na nic zdała się znakomita dyspozycja LeBrona Jamesa, który w pojedynkę starał się ciągnąć zespół. Zabrakło wsparcia ze strony kolegów z zespołu.

Dla drużyny z Oakland to szósty tytuł mistrzowski. Wcześniej Wojownicy zdobywali mistrzowskie pierścienie w 1947 i 1956 (jako Philadelphia Warriors) oraz w 1975, 2015 i 2017 roku.