tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NBA: heroiczna postawa Jamesa. Zagrał ze złamaną ręką

LeBron James rozegrał trzy spotkania w finałach NBA ze złamaną ręką. Lider Cleveland Cavaliers doznał urazu po zakończeniu pierwszego meczu w Oakland.
LeBron James (fot. Getty)

NBA: heroiczna postawa Jamesa. Zagrał ze złamaną ręką

Wściekły James uderzył w tablicę w szatni. Efektem była złamana ręka. Cavaliers przegrali pierwszy mecz finałów w kuriozalnych okolicznościach. Na niespełna pięć sekund przed końcem meczu George Hill miał dwa rzuty wolne. Trafił tylko jeden z nich, ale piłkę pod koszem zebrał J.R. Smith. Doświadczony koszykarz zamiast dobijać, wybiegł za linię rzutów za trzy punkty.

Gościom nie starczyło już czasu, żeby oddać rzut z dobrej pozycji. Doszło do dogrywki, w której lepsi okazali się Warriors 124:114.

– Pozwoliłem ponieść się emocjom i zagrałem trzy mecze ze złamaną ręką – powiedział James po zakończeniu czwartego spotkania finałów.

LeBron James po meczu numer cztery w Oakland (fot. Getty) Skrzydłowy przeszedł dwukrotnie rezonans magnetyczny. Klubowi i zawodnikowi udało się jednak utrzymać kontuzję w tajemnicy.

Lider Cavaliers nosił specjalny usztywniacz, kiedy nie trenował lub nie udzielał wywiadów. Wszystko po to, żeby nie dać przewagi psychologicznej rywalom.

James rozegrał znakomite pierwsze spotkanie finałów w Oakland. 33-latek zdobył 51 punktów i trafił siedem z 16 rzutów z dystansu. W kolejnych trzech spotkaniach uczynił to tylko pięciokrotnie.

– Pierwszy mecz był dla mnie bardzo emocjonalny. Wiedziałem, jak ważne to dla nas spotkanie. Miałem wrażenie, że ten mecz został nam zabrany. Zdawałem sobie sprawę, że nie będziemy mieli lepszej możliwości, żeby pokonać Golden State na wyjeździe. Stąd moje emocje – tłumaczył.

Cavaliers nie byli w stanie pokonać Warriors w finałach NBA. Seria zakończyła się zwycięstwem obrońców tytułu 4:0.

podobne informacje

NBA: dłuższa pauza LeBrona Jamesa

NBA: LeBron James i Giannis Antetokounmpo prowadzą w głosowaniu fanów

Polak lepszy od LeBrona, tuż za Cristiano Ronaldo. Stoch i siatkarze wśród najlepszych sportowców na świecie

NBA: "Jeziorowcy" bez LeBrona Jamesa pokonali Sacramento Kings