tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Narodów: Japonia bezsilna. Pewna wygrana Polaków

Polscy siatkarze pokonali Japończyków 3:0 (25:16, 25:21, 25:20) w kolejnym meczu Ligi Narodów. To drugie zwycięstwo naszych zawodników podczas turnieju w Osace. W piątek wygraliśmy z Włochami 3:2.
Piotr Nowakowski (fot. FIVB.ORG)

Zobacz, jak relacjonowaliśmy to spotkanie!

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy prowadzani przez Vitala Heynena. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy aż 8:2. Polakom udało się powiększyć przewagę z sześciu do dziewięciu punktów, a cały set zakończył się rezultatem 25:16.

W kolejnych partiach Japończycy poprawili swoją grę. Na początku trzeciej części wyszli nawet na kilku punktowe prowadzenie. Wysoka skuteczność zagrywki Damiana Schulza, ataki Bartosza Bednorza i Piotra Nowakowskiego sprawiły, że Polacy odrobili straty i zakończyli ostatniego seta wynikiem 25:20. Na pochwałę zasługuje postawa całej drużyny. Pewnym punktem był Marcin Komenda, który świetnie rozgrywał piłki do naszych atakujących.

Sporym problemem dla naszych siatkarzy były ataki Japończyków z krótkiej piłki. Wysoką skutecznością w tym aspekcie popisali się Tatsuya Fukuzawa i Yuji Nishida.

Dla Polaków było to siódme zwycięstwo w ósmym spotkaniu tegorocznej edycji. Dzięki niemu powróciliśmy na pozycję lidera w tabeli Ligi Narodów. Jak dotąd przegraliśmy jedynie z Niemcami 1:3.

W niedzielę o godzinie 4:00 Polacy zmierzą się z Bułgarami, którzy w sobotni poranek ulegli Włochom 1:3 (25:23, 25:19, 21:25, 25:19).

podobne informacje

Półfinały Ligi Narodów rozlosowane. Hit z Anglią

Liga Narodów: dziś losowanie półfinałów. Portugalia, Anglia, Szwajcaria i Holandia poznają rywali

Ranking FIFA: Polska awansuje w najnowszym zestawieniu

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje. Pech Jerzego Brzęczka