tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Był już piłkarzem i trenerem. Zostanie... rycerzem

Legenda Liverpoolu – jako piłkarz i trener – Kenny Dalglish zostanie pasowany na rycerza. 67-letni Szkot znalazł się na liście osób, którzy za swoje zasługi dla Wielkiej Brytanii zostaną wkrótce uhonorowani przez królową Elżbietę II.
Kenny Dalglish w roli trenera Liverpoolu (fot. getty images)

Obiecują puchar i wygrane karne. Anglicy do Rosji jadą po mistrzostwo

Dalglisha doceniono za jego osiągnięcia w piłce nożnej, ale także za zaangażowanie w pomoc ofiarom katastrofy na stadionie Hillsborough w 1989 roku. Podczas meczu Pucharu Anglii między Liverpoolem i Nottingham Forest zginęło wówczas 96 osób.

Jako piłkarz występował w The Reds w latach 1977–90 trzykrotnie sięgnął po Puchar Europy i sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii. W roli trenera – początkowo grającego – pracował w tym klubie w latach 1985–91 i w sezonie 2011-12. Wówczas trzy razy triumfował w Premier League i dwukrotnie wywalczył Puchar Anglii.

– Z pewnością są osoby bardziej kompetentne ode mnie, by decydować, czy zasłużyłem na to wyróżnienie, czy nie. Jestem im bardzo wdzięczny, że podjęli taką, a nie inną decyzję – podkreślił cytowany na klubowej stronie Liverpoolu Dalglish.

W reprezentacji Szkocji rozegrał on rekordowe 102 mecze.

Mundial 2018: piłka sprawą wagi państwowej. Ronaldo z premierem, Merkel u Niemców
Kulisy meczu Polska – Chile. "Pełne trybuny, żywiołowy komentarz"