Wielki sukces. Świątek wygrała French Open

Nie udało się w singlu, udało się w deblu. Iga Świątek w parze z Caty McNally zwyciężyły w rywalizacji debla juniorek wielkoszlemowego French Open. Polka i Amerykanka pokonały Japonki Yuki Naito oraz Naho Sato 6:2, 7:5.
Iga Świątek (Fot. Facebook.com/IgaSwiatek)

Świątek przegrała w piątek z McNally półfinał gry pojedynczej. Amerykanka w sobotnim finale nie sprostała jednak rodaczce Cori Gauff, ale humor poprawiła sobie w deblu.

Choć to Świątek i McNally jako pierwsze straciły swoje podanie, to od stanu 1:2 pięć kolejnych gemów padło ich łupem. Drugi set był już znacznie bardziej wyrównany – przy stanie 5:4 Polka i Amerykanka nie wykorzystały piłki meczowej, jednak za drugim razem już się nie pomyliły. Po 72 minutach rywalizacji triumfowały 6:2, 7:5.

Dla Świątek to był drugi w karierze juniorski wielkoszlemowy finał. Przed rokiem w Australian Open w parze z Mają Chwalińską nie sprostały Biance Andreescu i Carson Branstine.