tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jedenaście wygranych walk. Polska rozbiła Turcję

Reprezentacja polskich pięściarzy rozgromiła Turcję 22:0 w towarzyskim meczu w Kielcach. – Trafiliśmy z formą, wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się ze znakomitej strony – chwalił swoich podopiecznych trener kadry Karol Chabros.
Adam Kulik (z prawej, fot. PAP/Piotr Polak)

Spotkanie zostało rozegrane w 10 kategoriach, ale kieleccy miłośnicy pięściarstwa zobaczyli 11 pojedynków, bo w kat. średniej (75 kg) odbyły się dwie walki. Turecki zespół przyjechał do Kielc w bardzo mocnym składzie, dlatego Chabros nie krył obaw o końcowy rezultat tej konfrontacji. Ale pojedynek rozgrywany w Hali Legionów stał pod znakiem zdecydowanej dominacji biało-czerwonych, którzy wygrali wszystkie walki.

W wadze muszej ciekawy pojedynek stoczyli Maciej Jóźwik z Serdarem Abayem. Walka toczona w szybkim tempie była bardzo wyrównana i obfitowała w liczne wymiany ciosów. Ostatecznie stosunkiem głosów 2:1 zwyciężył Polak. Z bardzo dobrej strony pokazał się także w wadze średniej Adrian Kowal, który nie dał swojemu rywalowi żadnych szans, zasypując go gradem ciosów. Ostatecznie Ahmet Cikot przegrał z polskim pięściarzem przez poddanie w trzeciej rundzie.

Popis boksu dał także w wadze średniej Bartosz Gołębiewski z RUSHH Kielce. Jego rywal, mistrz Turcji Onder Sipal był dwa razy liczony i przegrał przez nokaut w drugiej rundzie. Ostatecznie polscy pięściarze rozgromili Turcję 22:0. Nic więc dziwnego, że po meczu trener kadry biało-czerwonych tryskał humorem.

Byliśmy bardzo dobrze predysponowani i widać, że trafiliśmy z formą. Moi podopieczni zaprezentowali maksimum swoich możliwości, cały asortyment ciosów. Nie będę wyróżniał żadnego zawodnika, bo wszyscy zaprezentowali się ze znakomitej strony – komplementował polskich pięściarzy Chabros.

Mecz w Hali Legionów odbył się w ramach projektu Polskiego Związku Bokserskiego "Światowa konfrontacja boksu olimpijskiego". W pierwszym tegorocznym spotkaniu Polacy pokonali w kwietniu w Słupsku Szwecję 10:6. We wrześniu rywalami biało-czerwonych będą Serbowie, a pojedynek odbędzie się w Toruniu.

Polska – Turcja 22:0
49 kg Jakub Słomiński – Ramazan Ozbuganli – zwycięstwo Słomińskiego przez poddanie rywala w 2. rundzie
52 kg Maciej Jóźwik – Serdar Abay 2:1
56 kg Jarosław Iwanow – Selcuk Eker 3:0
60 kg Adrian Kowal – Ahmet Cikot – zwycięstwo Kowala przez poddanie rywala w 3. rundzie
64 kg Damian Durkacz – Volkan Gokcek 3:0
69 kg Filip Wąchała – Adem Furkan Avci 3:0
75 kg Bartosz Gołębiewski – Onder Sipal wygrana Gołębiewskiego przez nokaut (KO) w 2. rundzie, Daniel Adamiec – Utku Erdogan 3:0
81 kg Mateusz Goiński – Mustafa Ali Cavdar 3:0
91 kg Michał Soczyński – Genckan Yagmur – zwycięstwo Soczyńskiego przez poddanie rywala w 3. rundzie

podobne informacje

Polacy lepsi od Irlandczyków

Polacy pokonali Niemców w bokserskim meczu towarzyskim