tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Team Liquid zwycięzcą China Dota 2 Supermajor

Reprezentanci amerykańskiej organizacji wygrali ostatni Major Dota 2 przed The International 2018. W finale Team Liquid pokonał Virtus.pro 3:2. Za zwycięstwo drużyna zgarnęła 550 tysięcy dolarów i 1,125 punktów DPC.
Lasse Aukusti "MATUMBAMAN" Urpalainen (fot. ESL)

ECS: fnatic i G2 ze zwycięstwami w Londynie

Amer "Miracle-" Al-Barkawi i spółka byli jednymi z faworytów China Dota 2 Supermajor. W zeszłym roku Team Liquid zwyciężył w The International, więc w tym roku zawodnicy tej organizacji będą bronili tytułu. Wielu fanów Doty liczyło na to, że zobaczą finałowe starcie, w którym Team Liquid zmierzy się z Virtus.pro i, jak widać, marzenia się spełniają.

Liquid nie miał najmniejszych problemów w fazie grupowej i play-offach. O dominacji drużyny Miracle’a świadczy chociażby to, iż jedną mapę Liquid stracił w fazie grupowej przeciwko Team Spirit, a kolejną dopiero w finale z Virtus.pro. Sam finał rozpoczął się dobrze dla zwycięzców zeszłorocznego The International, ale Virtusi nie zamierzali poddać się bez walki. Do samego końca pojedynek był bardzo zacięty, ale ostatecznie TL poradził sobie z Rosjanami.