tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME: pech Lidii Fidury. Kontuzja zatrzymała Polkę

Lidia Fidura (+81 kg) jako jedyna z Polek awansowała do strefy medalowej mistrzostw Europy kobiet w boksie olimpijskim. W półfinale zawodniczka GUKS Carbo Gliwice miała skrzyżować pięści ze wschodzącą gwiazdą rosyjskiej ekipy, Kristiną Tkaczewą. Niestety do pojedynku nie dojdzie, a Fidura zakończy udział w turnieju z brązowym medalem.
Lidia Fidura (fot. Facebook)

Najlepsze pięściarki Europy rywalizują w Sofii w hali Asics Hall. Na starcie zmagań stanęło 146 zawodniczek z 33 krajów, w tym 8 reprezentantek Polski. Do strefy medalowej awansowała Fidura, która w ćwierćfinale odprawiła jednogłośną decyzją sędziów Adriennę Juhasz.

W ćwierćfinale swoich szans nie wykorzystały Aneta Rygielska (porażka 0:5 z Mirą Potkonen), Elżbieta Wójcik (0:5 z Sarą Scheurich) i Agata Kaczmarska (0:5 z Elif Guneri). W eliminacjach wyższość rywalek musiały uznać Karolina Koszewska-Łukasik, Sandra Kruk, Sandra Drabik i Anna Góralska.

W drodze po złoto Fidura miała skrzyżować rękawice z rosyjską nadzieją najcięższej dywizji wagowej. Niestety zerwała ścięgno Achillesa i musi wracać do Polski na dalsze leczenie. Tym samym kończy z brązowym medalem i zapewne sporym niedosytem.

Jest potrzebna jak najszybsza operacja która odbędzie się w Warszawie zaraz po moim powrocie do Polski. Co za tym idzie i nad czym bardzo ubolewam nie stanę do walki w półfinale mistrzostw Europy. Bardzo wierzyłam w to że wywalczę tutaj złoty krążek. Niestety... – skomentowała rozżalona.

Tkaczewa w ubiegłym roku zgarnęła złoto młodzieżowych mistrzostw świata. Rok wcześniej w konfrontacji juniorskiej również stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Do kolekcji dołożyła medal z najcenniejszego kruszcu młodzieżowego czempionatu Starego Kontynentu z 2016 roku.

Boks olimpijski, mecz towarzyski, Polska – Turcja

podobne informacje

Joshua znokautowany przez... kibiców. "Ona jest niesamowita!"

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej