tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Team Kinguin zaproszone na eliminacje do The International

Polska drużyna Dota 2 otrzymała bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji The International 2018. The Regional Qualifiers dla Europy i innych regionów (Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Chin, Wspólnoty Niepodległych Państw i południowo-wschodniej Azji) odbędzie się 18-25 czerwca.
Team Kinguin (fot. ESL)

Virtus.pro kończy sezon na szczycie rankingu DPC

Po zakończonym China Dota 2 Supermajor poznaliśmy ostateczne TOP 8 rankingu Dota Pro Circuit. Najlepsze osiem formacji świata otrzymało bezpośrednie zaproszenie na tegoroczną edycję The International. Najwyżej w rankingu znalazło się Virtus.pro, które po świetnym sezonie zostawiło rywali daleko w tyle, nawet pomimo przegranej z Liquid w Szanghaju.

Pozostałe drużyny będą musiały postarać się o awans w drodze kwalifikacji. O grę na najbardziej prestiżowym turnieju w Dotę 2 mogą ubiegać się zespoły z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Chin, Wspólnoty Niepodległych Państw (CIS) i południowo-wschodniej Azji. Wśród drużyn, które otrzymały zaproszenie do walk, znalazł się Team Kinguin. Tylko najlepsza formacja z każdego regionu zapewni sobie miejsce na The International, więc Pingwiny muszą stanąć na wysokości zadania.