Nadal: przestraszyłem się. W 3. secie moje palce...

Rafael Nadal rozbił w finale French Open Dominica Thiema i po raz jedenasty wygra turniej w Paryżu. Hiszpan w drodze po tytuł stracił tylko jednego seta. – To niesamowite, nie potrafię opisać tego, co czuję – przyznał po spotkaniu z Austriakiem.
Rafael Nadal (fot. PAP/EPA)

WIELKI SUKCES. ŚWIĄTEK WYGRAŁA FRENCH OPEN

Finał był wyrównany do stanu 5:4 w pierwszym secie – w dziesiątym gemie Nadal przełamał Thiema i potem nie dał rywalowi już większych szans. Hiszpan po meczu zdradził jednak, że najtrudniejsze chwile przeżywał w trzeciej partii.  – Zaczęła mi drętwieć lewa ręka, straciłem kontrolę nad palcami. To było bardzo dziwne uczucie, nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przytrafiło. Naprawdę się przestraszyłem.

Na szczęście dla Nadala po kilku minutach wszystko wróciło do normy i po kilku minutach Hiszpan mógł się cieszyć z kolejnego triumfu w Paryżu. – Wygrać ten turniej jedenaście razy to nawet nie marzenie, bo to coś nie do pomyślenia. Zagrałem dobry mecz. To było moje najlepsze spotkanie w tej edycji. Dominic to bardzo groźny przeciwnik. Jest dobrym kolegą. To jeden z tenisistów, jakich potrzeba w tourze. Jestem pewny, że wygra tu w ciągu najbliższych kilku lat – dodał.

Pod wrażeniem gry Nadala był także jego finałowy rywal. – To, czego dokonałeś Rafa i co cały czas robisz to najwybitniejsza rzecz, jaką może osiągnąć sportowiec. Gratulacje. To niesamowite. Brawo. Wciąż pamiętam jak wygrałeś tutaj po raz pierwszy, w 2005 roku. Miałem wtedy jedenaście lat, oglądałem to w telewizji i szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że pewnego dnia sam zagram w finale tej imprezy. Mimo dzisiejszej porażki minione dwa tygodnie były dla mnie świetne.