ECS: Astralis gromi Liquid w finale

Zakończyło się ostatnie spotkanie Esports Championship Series Season 5. W finale Astralis pokonało Team Liquid 2:0 (Mirage 16:14, Dust2 16:11). Za zwycięstwo Duńczycy zgarnęli 250 tysięcy dolarów.
Peter "dupreeh" Rasmussen i Lukas "gla1ve" Rossander (fot. ESL)

Pompa Team z nowym składem na GG League

Pierwszą mapą w finale 5. sezonu ECS-a był Mirage. Świetna gra w obronie zagwarantowała Astralis prowadzenie już od samego początku. Liquid nie mogło przedrzeć się przez zwarte szyki Duńczyków i Astralis weszło w drugą połowę z siedmioma rundami przewagi. Ta tendencja utrzymywała się po zmianie stron, ponieważ Nicolai "device" Reedtz i spółka zdobyli pistoletówkę. Wydawało się, że Liquid nie będzie w stanie odwrócić losów spotkania, ale Amerykanie popisali się widowiskową defensywą i prawie udało im się powrócić z bardzo niekorzystnego wyniku. Astralis w końcu przełamało obronę Liquid i sięgnęło po zwycięstwo na mapie numer jeden.

Na Dust2 Liquid przegrał pierwszą pistoletówkę, ale był lepszy już w następnym starciu. Dobrze skoordynowane ataki Amerykanów okazały się zbyt silne dla Duńczyków i po pierwszej połowie Liquid miał już dużą przewagę. Wszystko zmieniło się po zmianie stron, gdyż Astralis pokazało, że też przyłożyło się do taktyk w "terro". Podopieczni Danny’ego "zonica" Sorensena oddali rywalowi tylko jeden punkt i sięgnęli po trofeum ECS Season 5.