tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowe porządki w Realu. Londyński zaciąg trafi do Madrytu?

Choć od decyzji Zinedine'a Zidane'a o rezygnacji ze stanowiska minął ponad tydzień, działacze Królewskich wciąż nie ogłosili nazwiska jego następcy. Według hiszpańskich mediów klub jest jednak niezwykle zdeterminowany, by na Santiago Bernabeu trafił trener i jeden z piłkarzy Tottenhamu.
Christian Eriksen oraz Mauricio Pochettino (fot. Getty Images)

Media: Real złoży Lazio ofertę nie do odrzucenia. 150 milionów za pomocnika

Poszukiwania nowego szkoleniowca nie należą do najprostszych spraw. Rynek trenerski jest dość wąski, a większość potencjalnych kandydatów jest związanych długoletnimi umowa z obecnymi klubami. Nie inaczej jest zresztą z Mauricio Pochettino, ale determinacja działaczy Realu jest wg hiszpańskich mediów tak ogromna, że nawet obowiązujący do 2023 roku może nie okazać się wystarczającą przeszkodą.

Argentyńczyk nie byłby prawdopodobnie jedynym ważnym ogniwem wyciągniętym z londyńskiego zespołu. Madrytczycy chcieliby bowiem kupić również pomocnika Christiana Eriksena.

Zdaniem portalu "Bernabeu Digital" doszło już do pierwszych negocjacji pomiędzy klubami. Pozyskanie Duńczyka kosztowałoby około 90 milionów euro, a transfer kluczowego dla Tottenhamu piłkarza pomógłby przekonać również Pochettino.

TOP 10: najlepsze mecze Realu z Barceloną