tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dłuższe wakacje Jagiellonii. W planie siedem sparingów

Trzy dni wolnego więcej dostali od sztabu szkoleniowego piłkarze Jagiellonii Białystok - przygotowania do nowego sezonu wicemistrzowie Polski rozpoczną nie w poniedziałek, a w najbliższy czwartek. W planie są dwa zgrupowania w kraju i siedem gier kontrolnych.
Piłkarze Jagiellonii Białystok (fot. PAP)

Glik walczy z urazem. Kolejne ważne informacje

Po urlopach, w czwartek białostocki zespół przejdzie szczegółowe badania medyczne i przez kilka dni będzie trenował na miejscu. 20 czerwca Jagiellonia rozpocznie pierwszy obóz przygotowawczy; odbywać się on będzie w Kępie (Mazowieckie) i potrwa jedenaście dni. Zaplanowano tam trzy sparingi, m.in. z rumuńskim Viitorulem Constanca, z którym białostoczanie mierzyli się też (przegrali 0:2) w trakcie zimowego zgrupowania w Turcji.

Przed wyjazdem na kilkudniowe przygotowania do Gniewina (Pomorskie) białostoczanie zagrają jeszcze dwa mecze kontrolne; jednym z przeciwników będzie kolejny rumuński zespół CFR Cluj. W Gniewinie Jagiellonia będzie trenowała od 8 do 11 lipca, kontrolnie zagra tam z Chojniczanką Chojnice i – znowu rumuńskim przeciwnikiem – Dinamo Bukareszt.

Nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy zespół z Białegostoku zainauguruje 20 lipca, meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Eliminacje do Ligi Europy wicemistrzowie Polski rozpoczną od II rundy pod koniec lipca (rewanż na początku sierpnia). Losowanie par odbędzie się 20 czerwca.

Klub nie informuje na razie o poważniejszych zmianach kadrowych. Na pewno nie zagra w nowym sezonie w Jagiellonii doświadczony bramkarz Mariusz Pawełek, który podpisał kontrakt z pierwszoligowym GKS Katowice. Pawełek dołączył do Jagiellonii jesienią ubiegłego roku na zasadzie wolnego transferu, gdy kontuzje odnieśli dwaj bramkarze białostockiego zespołu – Słowak Marian Kelemen i Damian Węglarz.

podobne informacje

#WszyscyDoWioseł, czyli pomoc płynnie do hospicjum

Ekstraklasa: zmiany w Wiśle Kraków. Byli piłkarze w sztabie

Ekstraklasa: Górski wraca do Kielc

Ekstraklasa: dwa zgrupowania w planach Lechii Gdańsk