tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Patrick Vieira wraca do Europy. Wyzwanie przed Francuzem

Patrick Vieira zastąpi Luciena Favre na stanowisku trenera OGC Nice. Dla wielokrotnego reprezentanta Francji będzie to pierwsza samodzielna praca na stanowisku menedżera na Starym Kontynencie. Ostatnie 2,5 roku spędził w Major Soccer League, prowadząc New York City FC.
Patrick Vieira (fot. Getty)

Utytułowany pomocnik, 107. krotny reprezentant Trójkolorowych, wraca do Francji. W trenerskich fachu pracuje od 2013 roku – najpierw zbierając szlify w rezerwach Manchesteru City, a następnie przenosząc się do USA. Podziękował właścicielom New York City FC za współpracę. Dwukrotnie doprowadził drużynę do półfinałów konferencji.

Chciałbym bardzo podziękować drużynie z Nowego Jorku za wspaniałą szansę pracy w tak wielkim klubie. Decyzja o opuszczeniu Stanów Zjednoczonych jest dla mnie i najbliższych trudna, zdążyliśmy się związać z tym miastem. Jednak szukałem właśnie takiego wyzwania, pracy z ludźmi pełnymi pasji. Oglądałem ich ostatnie mecze – krótko mówiąc jest pasja i zaangażowanie –skomentował.

OGC Nice oficjalnie powitało Vieirę zamieszczając na Twitterze okolicznościowe wideo, przypominające jeszcze piłkarskie wyczyny rosłego zawodnika. W ostatnim sezonie klub z Nicei zajął 8 miejsce w Ligue 1.

podobne informacje

Monaco nadal w głębokim kryzysie. Niewidoczny Kamil Glik

Frank Lampard, Mark van Bommel, Thierry Henry... Gwiazdy na dorobku

Kto następcą Wengera? Zaskakujący faworyt

Vieira trenerem New York City FC