tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pobicie, kokaina. Były napastnik Lecha skazany na więzienie

Nicki Bille Nielsen polskim kibicom kojarzy się na pewno bardziej z kontrowersyjnymi zachowaniami niż boiskowymi popisami w koszulce Lecha Poznań. Teraz Duńczyk wpadł w poważne tarapaty po tym, co nawyczyniał w Monako.
Nicki Bille Nielsen w barwach Lecha (Fot. PAP)

Zakręcony trener Islandii. Pomylił autokary

Nielsen przez dwa lata zdobył dla Lecha raptem cztery ligowe gole. Głośno było o nim głównie z przyczyn pozasportowych – jego wypowiedzi o nienawiści do Legii, pozostawiającej sporo do życzenia sylwetce etc. Sprzedanie go zimą do Panioniosu było majstersztykiem w wykonaniu Kolejorza.

Duńczyk furory w Grecji nie robi (zagrał w rundzie wiosennej w lidze raptem pięć razy, oczywiście bez gola czy asysty), a we Francji wpadł w tarapaty. Jak donosi "L'Equipe", w poniedziałek sąd w Monako skazał go na miesiąc więzienia.

Powód? W czwartkowy wieczór pobił kobietę, która próbowała go powstrzymać przed duszeniem partnerki. Miał także uprawiać seks oralny na środku ulicy w Monte Carlo, a policja znalazła przy nim prawie gram kokainy.

Oprócz odsiadki, Nielsen musi także zapłacić 750 euro grzywny. 3000 euro przeleje także na konto pobitej w ramach zadośćuczynienia.

podobne informacje

Lech "obcina ogony". Trzech na wylocie z Poznania

Bjelica: Bille Nielsen naprawdę potrzebował tego gola

Nicki Bille Nielsen nowym napastnikiem Lecha

Nowy napastnik blisko Lecha. Obieżyświat z Danii