tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Karol Bielecki ma syna. Przyszedł na świat osiem lat po wypadku ojca

11 czerwca na zawsze pozostanie wyjątkowym dniem dla Karola Bieleckiego. Tego dnia w 2010 roku, w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Chorwacją rozgrywający stracił oko. Dokładnie osiem lat później, w miniony poniedziałek, na świat przyszedł jego syn.
Karol Bielecki (fot. PAP)

Nowe twarze w KPR "Emerytura". Bielecki, Szmal, Narcisse i inni...

Jak podaje "Echo Dnia", chłopiec waży 3920 gram. Jego mama czuje się dobrze. To drugie dziecko państwa Bieleckich – dwa temu urodziła się córka Hanna.

Bielecki kilka dni temu zakończył sportową karierę. Jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych w historii – dla kadry rozegrał ponad 250 meczów i rzucił blisko 1000 bramek. Ma w dorobku trzy medale mistrzostw świata, był chorążym reprezentacji oraz królem strzelców podczas igrzysk w Rio. Z VIVE zdobył siedem tytułów mistrza Polski oraz wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów.

Karol Bielecki (fot. PGE VIVE Kielce) Jego karierę odmienił wypadek z 11 czerwca 2010 roku, gdy w towarzyskim meczu reprezentacji z Chorwacją w Kielcach stracił oko. Gdy kilka dni temu żegnał się z kielecką publicznością po swym ostatnim występie w karierze, mówił: – W zasadzie przeżyłem tu wszystko, co najlepsze. Spotkałem moją ukochaną żonę Olę, w tym mieście urodziła się moja ukochana córka Hania, a za chwilę urodzi się tu nasz syn. Jako młody chłopak marzyłem o tym, by być piłkarzem ręcznym i grać w Kielcach. Te marzenia się spełniły. Daliście mi siłę, a ja dałem to, co miałem najlepszego. Wtedy, kiedy upadłem i tu na boisku straciłem oko, byliście ze mną, wspieraliście mnie i modliliście się za mnie. Nigdy wam tego nie zapomnę. Kocham Was!

PGE VIVE uhonorowało Bieleckiego, wieszając koszulkę z jego numerem i nazwiskiem pod dachem Hali Legionów. 36-latek jest pierwszą osobą docenioną w ten sposób przez kielecki klub.

Więcej na temat Bieleckiego i PGE VIVE:
Chorąży, rekordzista, legenda... Karol Bielecki kończy karierę
Patera i mecz pożegnalny. ZPRP i VIVE podziękują Szmalowi i Bieleckiemu
Bielecki nie czuje się legendą. "Pozostałem zwykłym chłopakiem"
VIVE nie zdradzi Superligi. Mistrz rezygnuje z nowych rozgrywek

Wzruszające chwile w Kielcach. Legendy odchodzą z VIVE

podobne informacje

Kontuzja Karola Bieleckiego. Bogdan Wenta do lekarza kadry: chcę oddać moje oko Karolowi

Karol Bielecki: odszedłem na swoich zasadach – będąc na szczycie [WYWIAD]

Jesienią start eliminacji ME 2020. Polacy podejmą Niemców w nowej hali w Gliwicach

PGE VIVE Kielce przygotowało dokument o Karolu Bieleckim. "Ten film motywuje i wzrusza"