tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Grzegorz Sandomierski wraca do Jagiellonii

Dwuletni kontrakt z Jagiellonią Białystok podpisał we wtorek bramkarz Grzegorz Sandomierski, do marca piłkarz Cracovii Kraków. To dla 28-letniego zawodnika powrót do klubu, w którym występy otworzyły mu drogę do zagranicznego transferu i reprezentacji kraju.
GRZEGORZ SANDOMIERSKI (FOT. PAP/GRZEGORZ MICHAŁOWSKI)

Dłuższe wakacje Jagiellonii. W planie siedem sparingów

Sandomierski, który ma na koncie m.in. trzy występy w reprezentacji Polski, a z Jagiellonią zdobycie Pucharu Polski w 2010 roku, wrócił do zespołu wicemistrza kraju na zasadzie wolnego transferu. Jego umowa będzie obowiązywała przez dwa lata, z opcją przedłużenia o kolejny rok – poinformowała Jagiellonia.


28-letni obecnie bramkarz jest wychowankiem MOSP Białystok. Po dobrych występach w Jagiellonii, w sierpniu 2011 roku trafił do belgijskiego KRC Genk – ówczesnego mistrza tego kraju, gdzie jednak nie udało mu się na stałe przebić do podstawowego składu. Został wtedy wypożyczony do Jagiellonii na pół roku. Występował potem na wypożyczeniach również w Blackburn Rovers i Dinamie Zagrzeb.

Po zakończeniu kontraktu z Genk, latem 2014 roku trafił do Zawiszy Bydgoszcz, a stamtąd do Cracovii Kraków. Tam przez dwa sezony był podstawowym bramkarzem zespołu, ale po zmianie szkoleniowca stracił tę pozycję. W marcu tego roku dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy i – za porozumieniem stron – rozwiązał kontrakt, ważny do końca czerwca.

Sandomierski ma uzupełnić miejsce w kadrze białostockiego zespołu po odejściu Mariusza Pawełka, który podpisał umowę z GKS Katowice. Pawełek również trafił do Jagiellonii na zasadzie wolnego transferu, jesienią ubiegłego roku. Jego umowa wygasa z końcem czerwca.

podobne informacje

Sandomierski rozwiązał kontrakt z Cracovią

Pasy daleko od grupy mistrzowskiej. Cracovia – Zagłębie 1:1

Legia – Cracovia 2:0. Mistrz ściga czołówkę

Zawisza wciąż zachwyca. Wygrana z Ruchem