tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mniej drużyn w PGNiG Superlidze? Trzy kluby bez licencji

Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie PGNiG Superligi w rozgrywkach wystartuje mniej drużyn. Z rywalizacji w elicie zrezygnował Meble Wójcik Elbląg, a Komisarz Ligi Piotr Łebek odrzucił wnioski licencyjne trzech innych klubów. Do zmagań najprawdopodobniej przystąpi czternaście zespołów.
PGE VIVE Kielce (fot. PGNiG Superliga)

VIVE i Perła zgłoszone do Ligi Mistrzów. Wisła stara się o "dziką kartę"

Do procesu licencyjnego zgłosiło się łącznie siedemnaście drużyn. Wśród nich znalazło się piętnaście klubów, które rywalizowały w rozgrywkach w poprzednim sezonie oraz mistrzowie grup I ligi − Nielba Wągrowiec i SPR PWSZ Tarnów.

Wnioski obu beniaminków oraz grającego w Superlidze od 2015 roku KPR Legionowo zostały odrzucone. − KPR nie spełnił wymogów finansowych, zaś kluby z Wągrowca i Tarnowa oprócz tego nie wypełniły kryteriów prawnych − wyjaśnia Łebek.

Trofeum rozgrywek (fot. PGNiG Superliga) Wszystkim trzem klubom przysługuje odwołanie od jego decyzji do Komisji Odwoławczej Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Mają na to dwa tygodnie.

Pozostałe decyzje licencyjne zapadną do 20 czerwca. W tym momencie o występy w Superlidze starają się PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, KPR Gwardia Opole, NMC Górnik Zabrze, MMTS Kwidzyn, Wybrzeże Gdańsk, Energa MKS Kalisz, Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, SPR Stal Mielec, Spójnia Gdynia oraz Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Meble Wójcik Elbląg występował w PGNiG Superlidze od momentu utworzenia ligi zawodowej (od sezonu 2016/17). W poprzednim sezonie zespół zajął 14. miejsce w rozgrywkach. Ze względu na problemy finansowe klub przestał istnieć.

Komunikat Komisarza Ligi w sprawie postępowania licencyjnego w sezonie 2018/2019:

Komisarz PGNiG Superligi informuje, że do udziału w postępowaniu licencyjnym w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019 zgłosiło się 17 zespołów spełniających kryterium sportowe. W dniach 08.06.2018 r. i 11.06.2018 r. Komisarz Ligi zdecydował o wydaniu decyzji odmownych dla trzech klubów: Nielba Wągrowiec, SPR PSWZ Tarnów oraz KPR Legionowo.

Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ZPRP w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. Pozostałe decyzje licencyjne zostaną wydane w terminie do 20 czerwca 2018 r.

Więcej na temat PGNiG Superligi:
Karol Bielecki ma syna. Przyszedł na świat osiem lat po wypadku ojca
Z boiska na ławkę. Bartosz Jurecki kończy karierę. Będzie trenerem
Finalista Ligi Mistrzów w Puławach. Azoty wzmacniają skład
VIVE nie zdradzi Superligi. Mistrz rezygnuje z nowych rozgrywek

podobne informacje

Luka Cindrić znów trenuje. Powrót do zajęć i... reprymenda od prezesa

Dobre wieści w sprawie Alexa Dujshebaeva. Uraz kolana nie jest groźny

Powrót po dziewięciu miesiącach. Tomasz Gębala wrócił do gry po kontuzji

PGE VIVE szuka sponsorów. Bertus Servaas: do końca lutego chcemy zamknąć budżet