tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy finalistów Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO!

AGO Esports, Codewise Unicorns i tomorrow.gg dołączyły do broniącego tytułu Teamu Kinguin i to właśnie te cztery ekipy zagrają w offline’owych finałach Polskiej Ligi Esportowej. Etap ligowy wygrało AGO Esports, a o włos rywalizację o play-offy przegrała drużyna Izako Boars.
Wiktor "TaZ" Wojtas (fot. PLE)

AGO Esports 2:0 Team Kinguin
walkower

Team Kinguin, który przez większość rozgrywek przewodził tabeli, przeciw AGO Esports poddał spotkanie, ze względu na równoległą walkę w kwalifikacjach do europejskiego Majora. Zgodnie z regulaminem, oznaczało to punkty karne. Pingwiny wylądowały na 4. miejscu, a AGO na szczycie.

PACT 2:0 Pompa Team
walkower

Mecz poddał też Pompa Team. Jako że była to już druga tego typu sytuacja, dla Pompy równało się to z dyskwalifikacją z trwającego sezonu, utratą punktów i bonusów finansowych.

Izako Boars 1:1 PACT
Train 16:8; Inferno 21:24

Ekipa Izako Boars miała wszystko w swoich rękach. By awansować i jechać na finały do Kielc, Dziki potrzebowały "tylko" zwycięstwa. O ile na pierwszej mapie wszystko szło po ich myśli, o tyle po długiej, zaciętej walce i… czterech dogrywkach PACT wyszarpał remis! Aby zakwalifikować się do play-offów, Izako Boars potrzebowali zaledwie jednego punktu więcej.

PRIDE 2:0 tomorrow.gg
Cache 16:13; Train 19:16

Tomorrow.gg przed spotkaniem z zespołem PRIDE było pewne awansu, lecz rywale liczyli na to, by wzlecieć w górę tabeli. I to się udało, po dwóch zwycięskich mapach w wykonaniu PRIDE. Co ciekawe, triumfatorzy sięgnęli po pełną pulę bez wywalczenia choćby jednej rundy pistoletowej. Finalnie "Orły" zakończyły etap ligowy na 7. pozycji. Do utrzymania się w Polskiej Lidze Esportowej zabrakło im punktu.