tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rozpoczyna się letnia edycja LCS

Przed nami kolejna seria rozgrywek elitarnej ligi League of Legends Championship Series. 15 czerwca rozegrane zostaną pierwsze mecze Summer Split. Wśród uczestników znajduje się także czwórka zawodników z Polski.
Marcin "Jankos" Jankowski (fot. Facebook)

Decydujące starcia w ostatniej kolejce PLE – League of Legends

W wiosennym splicie najlepszą drużyną został fnatic. Formacja Martina "Rekklesa" Larssona w finale pokonała G2 Esports, w którym na co dzień występuje Marcin "Jankos" Jankowski. Fnatic pojawił się na Mid-Season Invitational 2018, gdzie odpadł w półfinale po meczu z Royal Never Give Up, późniejszym zwycięzcą zawodów.

Poza Jankosem, w europejskiej wersji LCS-a gra także trójka esportowców znad Wisły. W FC Schalke 04 zobaczymy Oskara "VandeRa" Bogdana, w H2k Marcina "Selfiego" Wolskiego, a z kolei w Team Vitality Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego. Wszyscy reprezentanci z Polski zmierzą się w pierwszym tygodniu walk EU LCS.

Harmonogram 15 czerwca:

18:00 – Vitality vs. Splyce
19:00 – Giants vs. H2k
20:00 – Unicorns of Love vs. FC Schalke 04
21:00 – G2 vs. ROCCAT
22:00 – fnatic vs. Misfits

Wszystkie zespoły będą musiały pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ po letniej edycji LCS-a odbędą się Mistrzostwa Świata League of Legends, a najlepsze drużyny z każdego regionu zapewnią sobie udział na tych prestiżowych zawodach.