ESL One: Space Soldiers i FaZe z pierwszymi zwycięstwami

Zakończyły się spotkania otwierające ESL One Belo Horizonte. FaZe Clan bez problemu poradził sobie z Ghost w dwóch mapach (Overpass 16:4, Dust2 16:8), a Space Soldiers – także po dwóch walkach – wygrało z SK Gaming (Cache 16:14, Inferno 16:11). Transmisję z turnieju możecie śledzić za pośrednictwem internetowych kanałów TVP Sport.
Space Soldiers (fot. ESL)

GruBy: liczymy na rewanż z North

Za nami pierwsze mecze ESL One Belo Horizonte. W pojedynku FaZe vs. Ghost nie byliśmy świadkami niczego zaskakującego. FaZe nie dało się zaskoczyć dużo słabszemu oponentowi i rozniosło Kanadyjczyków na Overpassie. Na drugiej mapie (Dust2) Ghost udało się wyrwać kilka rund więcej, ale nie zmienia to faktu, że cały mecz był bardzo jednostronny.

Dużo ciekawsze było spotkanie SK Gaming vs. Space Soldiers. Po świetnym starcie po stronie terrorystów na Cache’u, SK zapewniło sobie sporą przewagę. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie. Tureccy zawodnicy raz po raz przełamywali obronę Brazylijczyków i błyskawicznie odrobili straty. Pomimo paru prób podjętych przez SK, pierwsza mapa trafiła na konto Space Soldiers.

Początek Inferno został całkowicie zdominowany przez Turków, ale po jakimś czasie uruchomił się Marcelo "coldzera" David, który samodzielnie zaczął odwracać losy spotkania. Fantastyczny występ coldzery zapewnił Brazylijczykom 6 rund w ataku. Druga połowa nie poszła jednak po myśli SK, które nie chciało jednak poddać się bez walki. Space Soldiers ostatecznie zakończyło spotkanie na drugiej mapie i zagra z FaZe w meczu o awans do play-offów.