tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Klub walczy o Superligę. Prezes prosi o pomoc

We wtorkowym komunikacie Komisarz PGNiG Superligi Piotr Łebek poinformował o odrzuceniu wniosków licencyjnych trzech klubów, w tym zwycięzców pierwszoligowych zmagań, czyli SPR PWSZ Tarnów i Nielby Wągrowiec. – Nie składamy broni. Mamy jeszcze 14 dni na odwołanie – odpowiedział prezes Nielby Daniel Kurpiński.
Fot. Getty Images

Mniej drużyn w PGNiG Superlidze? Trzy kluby bez licencji

Wnioski obu beniaminków oraz grającego w Superlidze od 2015 roku KPR Legionowo zostały odrzucone. − KPR nie spełnił wymogów finansowych, zaś kluby z Wągrowca i Tarnowa oprócz tego nie wypełniły kryteriów prawnych − wyjaśnił we wtorek Łebek.

Wszystkim trzem klubom przysługuje odwołanie od jego decyzji do Komisji Odwoławczej Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Mają na to dwa tygodnie.

Z tej opcji zamierza skorzystać Nielba. – Z komunikatu Komisarza Ligi jednoznacznie wynika, że podobnie jak Tarnów i Legionowo zostaliśmy wykreśleni. Wiąże się to z niezabezpieczeniem budżetu, który wynosi 2 miliony złotych – przyznał Kurpiński. Prezes wągrowieckiego klubu zdradził, że dotychczasowe deklaracje sponsorów opiewały na milion złotych, czyli połowę wymaganej kwoty.

– Po wielu spotkania z włodarzami Miasta Wągrowca nie otrzymaliśmy pełnego zabezpieczenia finansowego – dodał.

Nadzieja umiera ostatnia. Apeluję do wszystkich sympatyków MKS Nielby Wągrowiec, ale również do wszystkich ludzi, którzy nie mieli dotąd z Handballem nic wspólnego. Trzeba wierzyć, że nam się uda. Bo, gdzie jak nie tu i teraz! – zakończył prezes.

Dotychczas o występy w Superlidze starają się PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, KPR Gwardia Opole, NMC Górnik Zabrze, MMTS Kwidzyn, Wybrzeże Gdańsk, Energa MKS Kalisz, Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, SPR Stal Mielec, Spójnia Gdynia oraz Sandra SPA Pogoń Szczecin. Jeżeli wszystkie spełnią wymogi licencyjnej, a władze ligi podtrzymają decyzje w sprawie drużyn z Legionowa, Tarnowa i Wągrowca, w sezonie 2018/2019 w najwyższej klasie rozgrywkowej rywalizować będzie czternaście zespołów.