Dookoła Słowenii: słaby start Majki. Polak daleko

Włoch Simone Consonni (UAE Team Emirates) wygrał pierwszy etap 25. wyścigu dookoła Słowenii i został liderem imprezy. Najlepszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice Adrian Kurek zajął 13. miejsce. Rafał Majka (BORA-hansgrohe) przyjechał ze stratą ponad półtorej minuty.
Rafał Majka (fot. Getty)

Dookoła Szwajcarii: Ulissi wygrał etap, Porte liderem

Consonni wyprzedził na finiszu rodaków Matteo Pelucchiego (BORA-hansgrohe) i Niccolo Bonifazio (Bahrain Merida) odnosząc pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Końcówka etapu z Lendawy do Murskiej Soboty (159 km) miała dość dramatyczny przebieg, bowiem doszło do kraks, które podzieliły peleton. Ostatnia miała miejsce na niespełna dwa kilometry przed metą.

Wcześniej przez wiele kilometrów na czele wyścigu znajdowała się grupka uciekinierów, ale zostali doścignięci na kilkanaście kilometrów przed metą.

Rafał Majka znalazł się w gronie zawodników, którzy zanotowali na mecie straty czasowe. Ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu przyjechał jako 136., 1.44 po zwycięzcy. Pozostali polscy kolarze – Paweł Poljański (BORA-hansgrohe), Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates), Michał Paluta i Leszek Pluciński (obaj CCC Sprandi Polkowice) sklasyfikowani zostali w czasie zwycięzcy.

Pięcioetapowy wyścig (kategoria 2.1.UCI) zakończy się w niedzielę indywidualną jazdą na czas na dystansie 21,5 km.