tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ESL One: Liquid i mousesports bliżej play-offów

Zakończyły się pierwsze spotkania grupy B na ESL One Belo Horizonte. Liquid pokonał BIG 2:0 (Cache 16:14, Inferno 16:11), a mousesports pewnie rozprawiło się z Nao Tem Como (Train 16:3, Mirage 16:11). Transmisję z turnieju możecie obejrzeć za pośrednictwem internetowych kanałów TVP Sport.
Chris "chrisJ" de Jong (fot. ESL)

GruBy: liczymy na rewanż z North

Team Liquid od dłuższego czasu prezentuje wysoką formę. Zakontraktowanie byłego zawodnika SK, Epitacio "TACO" de Melo, najwyraźniej służy całemu zespołowi. Reprezentanci amerykańskiej organizacji w swoim pierwszym spotkaniu na ESL One Belo Horizonte zmierzyli się z niemieckim BIG. Cache był bardzo zacięty, ale to Liquid ostatecznie sięgnął po zwycięstwo. Po słabym ataku na Inferno Amerykanie popisali się fantastyczną obroną i zdobyli drugą mapę.

Mousesports występuje w osłabieniu na turnieju w Belo Horizonte. Tomas "oskar" Stastny nie mógł zagrać na zawodach, więc w jego miejsce wszedł Jordan "n0thing" Gilbert, który od dłuższego czasu nie miał okazji pojawić się w oficjalnym meczu CS:GO. Zmiana wydaje się nie wpływać negatywnie na ogólną formę Myszek, które bez większych problemów rozprawiły się z brazylijską formacją Nao Tem Como. Dwie dość szybkie mapy przybliżyły mousesports do play-offów.