tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ESL One: Ghost wyeliminowane z turnieju

Poznaliśmy pierwszą drużynę, która pożegnała się z dalszą grą na ESL One Belo Horizonte. Po porażce 0:2 (Inferno 6:16, Dust2 4:16) z SK Gaming, Ghost musi wrócić do domu. Transmisję z zawodów można zobaczyć w SPORT.TVP.PL.
Gabriel "FalleN" Toledo (fot. ESL)

GruBy: liczymy na rewanż z North

Reprezentanci SK Gaming i Ghost zaliczyli bardzo słabe występy w swoich pierwszych spotkaniach w Belo Horizonte. Ghost przegrał z FaZe Clanem, co akurat nie było niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę fakt, iż FaZe jest aktualnie na trzecim miejscu światowego rankingu HLTV.org. Porażka SK ze Space Soldiers może jednak uchodzić za nieoczekiwaną, gdyż tureccy zawodnicy nie są aż tak silną drużyną, aby regularnie mierzyć się z formacjami pokroju SK.

SK w spotkaniu z Ghost ponownie było stawiane w roli faworyta i tym razem Brazylijczycy nie zawiedli swoich fanów. Obie mapy były bardzo jednostronne i zespół Joshuy "steela" Nissana nie miał praktycznie żadnej okazji na to, aby na dłużej zagrozić brazylijskiej ekipie. Początek na Inferno wydawał się obiecujący dla Kanadyjczyków, ale Marcelo "coldzera" David i spółka szybko przegrupowali się, co okazało się prawdziwym ciosem dla Ghost. Dust2 był pokazem dominacji ze strony SK i gospodarze wyeliminowali Ghost z dalszej gry.