tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kinguin coraz bliżej FACEIT Major 2018!

Pingwiny awansowały do zamkniętych kwalifikacji Europe Minor – FACEIT Major 2018. Drużyna Wiktora "TaZa" Wojtasa przeszła przez otwarty turniej bez większych problemów, zwłaszcza w ostatnim meczu przeciwko Singularity (Overpass 16:7, Nuke 16:1).
Jacek "MINISE" Jeziak (fot. Facebook/Team Kinguin)

GruBy: liczymy na rewanż z North

Droga do Majora w Londynie jest bardzo długa, ale Team Kinguin pokonał już jej pierwszy odcinek. Pingwiny dostały się do zamkniętych kwalifikacji, w których nagrodą jest udział w Europe Minor – FACEIT Major 2018. Z Minora do głównego turnieju awansują dwie najlepsze formacje, także przed zespołem TaZa jeszcze cały szereg spotkań.

W otwartych kwalifikacjach Pingwiny pokonały eXtatus (Nuke 16:9), po czym gładko rozprawiły się z Berzerk (Train 16:11, Dust2 16:4) i Singularity (Overpass 16:7, Nuke 16:1). Świetna forma Team Kinguin pokazuje, że dodanie legendarnego zawodnika Virtus.pro i przemodelowanie składu zaczyna powoli przynosić efekty. Polacy nie mogą jednak spocząć na laurach, gdyż nie wiadomo jeszcze, na jakie zespoły trafią na ostatniej prostej przed Minorem.