tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Alvarez jednak powalczy o pas mistrza świata

Rewanżowa walka Saula Alvareza z mistrzem świata w wadze średniej Giennadijem Gołowkinem odbędzie się 15 września – poinformował promotor meksykańskiego boksera Oscar de la Hoya.
Saul Alvarez (fot. Getty)

Były bokserski mistrz świata zakończył karierę

"Jestem szczęśliwy mogąc poinformować, że mamy walkę 15 września" – napisał de la Hoya na Twitterze. Obaj bokserzy zmierzyli się 16 września ubiegłego roku w Las Vegas, a stawką były pasy mistrzowskie federacji WBC, WBA, IBF i IBO należące do Gołowkina.

Pojedynek zakończył się remisem, choć zaskakująca była rozbieżność punktacji arbitrów. Jeden sędzia typował remis 114:114, drugi przyznał zwycięstwo Kazachowi 115:113, natomiast według innego Meksykanin wygrał aż 118:110.

Od tego czasu Gołowkin stracił tytuł mistrza świata IBF, nie zorganizował bowiem na czas wymaganej walki o obronę pasa z Ukraińcem Serhijem Derewianczenką.

Alvarez natomiast został zawieszony na pół roku za naruszenie przepisów antydopingowych. O wykryciu u Meksykanina clenbuterolu poinformowano w marcu, po dwóch testach, jakie przeszedł jeszcze w lutym.

podobne informacje

Izu Ugonoh rozpocznie współpracę z byłym trenerem Władimira Kliczki!

Andrzej Fonfara zakończył karierę. "Spełniony sportowiec i człowiek"

Nie żyje legenda boksu. Zmarł Lucjan Trela

Artur Szpilka: "Diablo"? Złej krwi byłoby aż nadto