tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Włodarczyk straciła rekord. Imponująca forma Rosjanki

Występująca pod neutralną flagą Rosjanka Maria Lasickiene skoczyła wzwyż 1,94 i wygrała Opolski Festiwal Skoków. Mistrzyni świata odniosła 43. zwycięstwo z rzędu i poprawiła wyczyn rekordzistki globu młociarki Anity Włodarczyk, która była niepokonana w 42. kolejnych zawodach.
Anita Włodarczyk (fot. Getty)

Rekord Polski nie dał zwycięstwa. Haratyk na podium

Później Rosjanka atakowała trzykrotnie 2,01, ale to było już dla niej zbyt wysoko. Bardzo dobrze wśród mężczyzn zaprezentował się Norbert Kobielski i został trzecim Polakiem, który wypełnił minimum PZLA na mistrzostwa Europy w Berlinie. W niedzielę w Opolu uzyskał 2,26, wyrównał rekord życiowy i wygrał konkurs.

Spora grupa polskich lekkoatletów wystąpiła w Linzu. Troje odniosło zwycięstwa w swoich biegach. Najlepsi na 400 m byli halowy mistrz świata w sztafecie 4x400 m Karol Zalewski – 45,79 i specjalizująca się dotychczas w krótszych biegach sprinterskich Anna Kiełbasińska – 52,41.

To był dopiero jej trzeci start na tym dystansie i rekord życiowy poprawiła o 0,73 s. Jest też szóstą Polką, która wypełniła minimum PZLA na mistrzostwa Europy.

Wygraną zanotował także Artur Noga w biegu na 110 m przez płotki W eliminacjach uzyskał 13,80, a w finale 13,78. Lekkoatlecie SKLA Sopot zabrakło 0,03 s do wskaźnika PZLA.

Po raz pierwszy od czterech lat na 200 m postanowiła wystartować Ewa Swoboda. Najlepsza polska sprinterka miała czas 23,79 i zajęła drugie miejsce. Pierwsza była Czeszka Marcela Pirkova – 23,69.

Swoboda: cel na ten sezon? Zejść poniżej 11:25
Paweł Wojciechowski w świetnym stylu triumfuje w Ostrawie
Ostrawa: Michał Haratyk pobił rekord Polski
Bardzo dobry finisz Sofii Ennaoui

podobne informacje

Anita Włodarczyk odpadła z plebiscytu IAAF na lekkoatletkę roku

#Sportowiec100lecia TVP Sport. Oto najlepsza 10!

"Złote Kolce" rozdane. Sezon należał do młociarzy

Najlepsi z najlepszych. Wybierz polskiego lekkoatletę roku