tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Ajla Tomljanović
Magda Linette
2
:
0
6:3 6:4
Szczegóły
Data
19.06.2018, 13:40
Rozgrywki
Mallorca Open 2018
Faza
4. runda
Stadion
Pista 2
Hiszpania
Zwiń

Santa Ponsa: Magda Linette odpadła już w pierwszej rundzie

Magda Linette na pierwszej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA na kortach trawiastych w Santa Ponsie na Majorce (pula nagród 250 tys. dolarów). Polska tenisistka doznała porażki z reprezentującą Australię Ajlą Tomljanović 3:6, 4:6.
Magda Linette (fot. Getty)

's-Hertogenbosch: pierwszy tytuł Krunić w karierze

Linette przegrała już swojego pierwszego gema serwisowego. Miała szansę na odrobienie straty po tym, jak przegrywając 2:4 odrobiła stratę "breaka". Pozwoliła jednak Tomljanovic na przełamanie powrotne. Rywalka nie zmarnowała zaraz potem szansy na zapisanie na swoim koncie inauguracyjnej partii.

O zwycięstwie w drugiej przesądziło przełamanie zanotowane przez pochodzącą z Chorwacji tenisistkę przy stanie 3:3. Poznanianka obroniła po cztery piłki meczowe w dziewiątym i dziesiątym gemie. Przy prowadzeniu rywalki 5:4 sama miała dwie okazje na "breaka". Przy dziewiątym meczbolu jednak spasowała.

Spotkanie trwało 93 minuty. Była to trzecia konfrontacja 78. na światowej liście Polki ze sklasyfikowaną o sześć pozycji wyżej przeciwniczką. Tomljanović, która dostała się do głównej drabinki w Santa Ponsie z kwalifikacji, wygrała wszystkie ich pojedynki.

Był to pierwszy w tym sezonie turniej Linette na kortach trawiastych.

W eliminacjach zawodów na Majorce odpadła Magdalena Fręch. W deblu zaprezentuje się Alicja Rosolska. W grze pojedynczej miała wystąpić Agnieszka Radwańska. Krakowianka, która po raz ostatni zagrała pod koniec kwietnia, wciąż nie doszła do siebie po kontuzji pleców.

podobne informacje

WTA: Agnieszka Radwańska w finałowym głosowaniu na zagranie roku

Agnieszka Radwańska i Magda Linette nominowane w plebiscycie WTA na zagranie roku

Rankingi WTA: Agnieszka Radwańska najwyżej sklasyfikowaną Polką

Magda Linette: po tym sezonie oczekiwałam nieco więcej