tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Marcin Żewłakow
Były reprezentant Polski – 25 spotkań w koszulce z orzełkiem na piersi i pięć goli. Karierę zakończył w 2013 roku, teraz jest ekspertem TVP Sport.

Kontuzja jest tylko kaprysem Lewandowskiego?

19.11.2018 20:10
– Jeśli potwierdziłoby się to, że był to jakiś kaprys Roberta i wszystko jest pakowane w kontuzję, to trochę zuchwałe zachowanie i takie, do którego nas nie przyzwyczajał. Zawsze był takim mężem opatrznościowym, który łączył, a nie dzielił – tak brak Roberta Lewandowskiego w meczu z Portugalią skomentował ekspert TVP Sport Marcin Żewłakow.

Portugalia – Polska 20.11, szczegóły transmisji:
Początek meczu: 20:20 (w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej)
Studio przed meczem: 18:15 (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej)
Komentatorzy: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak
Prowadzący studio: Jacek Kurowski
Goście: Sebastian Mila, Marcin Żewłakow, Robert Podoliński
Reporterzy: Szymon Borczuch, Oswald Rodrigo-Pereira, Hubert Bugaj

Kadrze przetrącono kręgosłup

17.11.2018 15:27
Jerzy Brzęczek zanotował słaby start w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Piłkarze nie potrafią wygrać od pięciu spotkań i zaczynają pojawiać się wątpliwości. Skąd wziąć impuls do dalszego działania? – Potrzeba, aby ktoś "wyskoczył" z tej grupy, która niedawno dołączyła do kadry i mam na myśli Mateusza Klicha. Myślę, że Lewandowski i Krychowiak takiego wsparcia by się spodziewali – powiedział Marcin Żewłakow.

Brzęczek nie ma już czasu na eksperymenty

6.11.2018 20:58
Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na najbliższe mecze z Czechami (15 listopada) i Portugalią (20 listopada). W kadrze pojawiły się nowe nazwiska. – Selekcjoner musi korzystać ze skrzydłowych. Bez nich jesteśmy po prostu tłem dla drużyny przeciwnej – stwierdził ekspert TVP Sport Marcin Żewłakow. Transmisje ze spotkań biało-czerwonych w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Trener chyba zauważył, że musimy grać 4-4-2

15.10.2018 00:12
Ekspert TVP Sport – Marcin Żewłakow – ocenił występ polskich piłkarzy w meczu z Włochami w Lidze Narodów. Polska przegrał 0:1 po golu Cristiano Biraghiego i w kolejnej edycji zagra w dywizji B.

Pozytywy? Reakcja Brzęczka

12.10.2018 16:15
Reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała w Chorzowie z Portugalią (2:3) w drugim meczu Ligi Narodów. – To, co pozytywne, to reakcja trenera Brzęczka, który w dobrym momencie wpuścił na boisko dwóch skrzydłowych – powiedział Marcin Żewłakow, ekspert TVP Sport.

W kadrze formę się poleruje

10.10.2018 19:03
– O formę dba się w klubach, a w kadrze jedynie ją poleruje. Treningi nie służą sprawdzeniu, kto "tak" a kto "nie". Selekcjoner chce po prostu potwierdzić wizję, z którą przyjechał na zgrupowanie – uważa Marcin Żewłakow, z którym rozmawiał Mariusz Jankowski. W czwartek zespół Jerzego Brzęczka zagra w Chorzowie z Portugalią. Studio od 18:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji, a samo spotkanie od 20:30 (także w TVP1).

Klich ma kilka piłkarskich zaklęć jak... Harry Potter

6.09.2018 19:40
Jednym z gości w studiu TVP Sport był Marcin Żewłakow. Były reprezentant, a obecnie ekspert naszej stacji porównał Mateusza Klicha do... Harry'ego Pottera. – Ma niepolski styl, ładnie gra, ma dostojność w ruchach i wizję – stwierdził.

Legia dokonała autodestrukcji

31.07.2018 22:50
Marcin Żewłakow tuż po odpadnięciu Legii Warszawa z eliminacji Ligi Mistrzów, wskazał decydujący moment dwumeczu ze Spartakiem Trnawa.