tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jagiellonia wyjechała na obóz. Trenuje 29 piłkarzy

29 piłkarzy zabrał sztab szkoleniowy na pierwszy obóz przygotowawczy Jagiellonii Białystok rozpoczynający się w środę w Kępie (Mazowieckie). Zgrupowanie potrwa do 30 czerwca. W tym czasie zaplanowano trzy sparingi, m.in. z Wisłą Płock i rumuńskim Viitorulem Constanca.
Kibice Jagiellonii (fot. getty images)

Golla: byłem już w samolocie do Sofii

Poza bramkarzem Mariuszem Pawełkiem (umowa wygasa z końcem czerwca), w kadrze nie brakuje żadnego z piłkarzy stanowiących w minionym sezonie trzon zespołu, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Jest m.in. Przemysław Frankowski, który był w szerokiej kadrze na mundial w Rosji, a co do którego pojawiały się w mediach informacje o ewentualnym transferze. Są też kadrowicze innych krajów, m.in. Litwin Arvydas Novikovas i Słoweniec Roman Bezjak.

Nowi gracze to bramkarz Grzegorz Sandomierski, który wraca do Jagiellonii po kilku latach występów za granicą i w innych polskich klubach. W kadrze jest też ofensywny pomocnik Mateusz Machaj, król strzelców 1. ligi w minionym sezonie, który trafił do Jagiellonii z Chrobrego Głogów. Z wypożyczeń wracają: pomocnik Przemysław Mystkowski i napastnik Patryk Klimala. Trener Ireneusz Mamrot chce też przyjrzeć się na zgrupowaniu kilku obiecującym juniorom.

Po zakończeniu tego obozu białostoczanie zagrają dwa kolejne mecze kontrolne (jednym z przeciwników ma być rumuński CFR Cluj), a potem wyjadą na kilkudniowe przygotowania do Gniewina (Pomorskie). Tam kontrolnie zagrają z Chojniczanką Chojnice i – znowu z rumuńskim przeciwnikiem — Dinamem Bukareszt.

Nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy zespół z Białegostoku zainauguruje 20 lipca meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk.

podobne informacje

Dyrektor sportowy w Polsce, czyli... "zaniedbania i braki"

Lotto Ekstraklasa: Komisja Ligi już nie odpuszcza boiskowym brutalom. "Kary nawet do 10 lat"

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę

Do piłkarzy Wisły Kraków docierają już przelewy