tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

EnVyUs wyrzuci wszystkich graczy CS:GO?

Portal Flickshot.fr podzielił się sensacyjnymi doniesieniami. Według informatorów francuskiej strony esportowej, amerykańska organizacja EnVyUs ma wydalić oba zespoły CS:GO!
Adil "ScreaM" Benrlitom (fot. ESL)

Polka została performance coach'em Fnatic

Przygoda EnVyUs z CS:GO trwała 3.5 roku, a w tym czasie francuscy zawodnicy zdążyli kilkukrotnie zdobyć wysokie lokaty na prestiżowych turniejach esportowych. Od dłuższego czasu główna drużyna nie jest w stanie jednak konkurować z najlepszymi formacjami świata. Ostatnie poważne zwycięstwo EnVyUs odnotowało rok temu, kiedy to Francuzi wygrali DramHack Open Atlanta 2017.

Nie pomogły zmiany personalne, których dokonano kilka w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Przed CS:GO Asia Championships 2018 zespół pożegnał się z Vincentem "Happym" Schopenhauerem i Cedriciem "RpK" Guipouyem, których zastąpili Christophe "SIXER" Xia i Alexandre "xms" Forte. W Szanghaju drużyna zajęła 3. miejsce.

Flickshot.fr dotarł do informacji, według których EnVyUs ma rozwiązać kontrakty ze swoimi wszystkimi zawodnikami CS:GO. W szeregach organizacji grają także esportowcy EnVyUs Academy, ale oni także mają zostać wolnymi agentami. Nie wiadomo, czy Amerykanie ponownie zdecydują się na podbój sceny CS-a.