tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Superliga podjęła decyzję. Czternaście drużyn w nowym sezonie

Czternaście klubów zakwalifikowanych do drugiego etapu procesu licencyjnego wystąpi w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach PGNiG Superligi. W środę licencje na udział w zmaganiach przyznał wszystkim aplikującym Komisarz Ligi, Piotr Łebek.
Trofeum rozgrywek (fot. PGNiG Superliga)

Zaskakujący ruch. Słoweniec odchodzi z PGE VIVE Kielce

Tym samym po roku rywalizacji w 16-zespołowej lidze, rozgrywki powracają do pierwotnego formatu składającego się z 14 drużyn.

W sezonie 2018/19 w PGNiG Superlidze zagrają PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, KPR Gwardia Opole, NMC Górnik Zabrze, MMTS Kwidzyn, Wybrzeże Gdańsk, Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów, Energa AZS Kalisz, Sandra SPA Pogoń Szczecin, SPR Stal Mielec, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz Spójnia Gdynia. Do 27 lipca każdy z klubów ma przedłożyć Komisarzowi Ligi kolejne dokumenty wskazane w harmonogramie procesu licencyjnego.

Osiem dni temu, 12 czerwca, Łebek odrzucił wnioski licencyjne trzech klubów: grającego wcześniej w Superlidze KPR Legionowo oraz mistrzów dwóch grup I ligi – Nielby Wągrowiec oraz SPR PWSZ Tarnów. − KPR nie spełnił wymogów finansowych, zaś kluby z Wągrowca i Tarnowa oprócz tego nie wypełniły kryteriów prawnych − wyjaśniał Łebek.

Wspomniane trio ma jeszcze sześć dni na złożenie odwołania do Komisji Odwoławczej Związku Piłki Ręcznej w Polsce, ale według naszych informacji, żaden z klubów nie zdecyduje się na taki ruch.

Rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2018/19 wystartują na początku września. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie PGE VIVE Kielce.

podobne informacje

PGE VIVE znów osłabione. Michał Jurecki nie zagra już w tym roku

PGNiG Superliga: pewne zwycięstwo VIVE ze Stalą Mielec, wpadka Azotów Puławy

Wyjątkowe stroje i film. Polskie kluby piłki ręcznej uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości

Uraz głowy Michała Daszka okazał się niegroźny. Skrzydłowy zagra w Lidze Mistrzów