tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ojamaa wraca do Ekstraklasy

Henrik Ojamaa oficjalnie został piłkarzem beniaminka ekstraklasy Miedzi Legnica. Estończyk podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Henrik Ojamaa na treningu Miedzi (fot. miedzlegnica.eu)

Zmiany w Katowicach. Gruntowna przebudowa drużyny

Miedź już kilka dni temu poinformowała, że z Estończykiem doszło do porozumienia w sprawie kontraktu i jeżeli pomyślnie przejdzie on badania, zostanie jej piłkarzem. W czwartek Ojamaa podpisał umowę.

– Cieszę się, że tu jestem. Klub właśnie awansował do ekstraklasy i podoba mi się pomysł na jego prowadzenie. Zostali zawodnicy, którzy tworzą bardzo dobry zespół i trener. Wierzę, że w nowym sezonie będziemy dalej się rozwijać – skomentował Estończyk.

Ojamaa jest doskonale znany kibicom ekstraklasy z występów w Legii Warszawa, z którą w sezonie 2013/14 zdobył mistrzostwo Polski. Później piłkarz bronił barw Montherwell, Sarpsborg, Swindon Town, Wacker Innsbruck, Go Ahead, Dundee FC, a ostatnio HNK Gorica.

Zawodnikiem Miedzi został również Błażej Skórnicki, który ostatnio był piłkarzem Wisły Kraków. 18-letni pomocnik nie zdołał w ostatnim sezonie przebić się do pierwszej drużyny i nie zaliczył jeszcze debiutu w ekstraklasie. Skórnicki z Miedzią związał się trzyletnim kontraktem.

podobne informacje

Ekstraklasa: młody obowiązkowy? Głos ma Jagiellonia Białystok…

Szef skautingu w Lechu Poznań: atrakcyjne zakupy Lecha? "Musimy grać w Europie"

Wybraliście najlepszego piłkarza Ekstraklasy ostatniej dekady

TOP 10: najdrożsi piłkarze sprzedani z Ekstraklasy