tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

AGO Esports zaproszone do zamkniętych kwalifikacji EU Minor

Wrześniowy turniej CS:GO rangi Major zbliża się wielkimi krokami. Faceit, jako organizator rozgrywek, rozesłał zaproszenia dla drużyn do zamkniętych kwalifikacji, które wyłonią uczestników Minor'ów w Europie i Ameryce. Wśród nich, nie kto inny jak AGO Esports.
AGO Esports (fot. ESL MP)

Jak dobrze pamiętamy, poprzednia podróż AGO Esports na Majora w Stanach Zjednoczonych, zakończyła się na etapie turnieju Minor w Bukareszcie. Wtedy, w meczu o awans do kwalifikacji offline, Jastrzębie zostały pokonane przez ówczesny skład EnVyUs i zajęły ostatecznie czwarte miejsce. W związku z tym, wbrew pozorom dobrym wynikiem Furlana i spółki, organizatorzy FACEIT Major rozstawili Polaków od razu w kwalifikacjach zamkniętych. AGO i siedem innych zaproszonych zespołów połączy się z ośmioma ekipami, które przebrnęły otwartą część kwalifikacji, a wśród nich Team Kinguin oraz tomorrow.gg.

Drużyny zaproszone:
NiP
Heroic
AGO Esports
Red Reserve
ex-EnVyUs
OpTic
Windigo
Fragsters

Drużyny zakwalifikowane:
Nordavind
Japaleno
Epsilon
Sprout
EURONICS
Kinguin
ENCE
tomorrow.gg

Wszystkie wyżej wymienione ekipy, będą rywalizować między sobą w systemie szwajcarskim, a spotkania będą rozgrywane w formacie bo3. Najlepsza ósemka pojedzie do Londynu na EU Minor, a tam stawką będzie 50 tysięcy dolarów oraz 2 sloty w Challengers Stage podczas wrześniowego Majora.