tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Polska
Argentyna
3
:
0
26:24 25:20 29:27
Szczegóły
Data
22.06.2018, 10:40
Rozgrywki
Liga Narodów, 2018, 1. kolejka
Zwiń

LN: przełamanie Polaków w Melbourne

Polscy siatkarze dobrze rozpoczęli turniej Ligi Narodów w Melbourne. W 13. meczu fazy grupowej pokonali Argentynę 3:0 (26:24, 25:20, 29:27). To pierwsze zwycięstwo po trzech porażkach w Stanach Zjednoczonych. Do końca tej części pozostały dwa mecze – w sobotę z Brazylią i w niedzielę z Australią.
Radość polskich siatkarzy (fot. FIVB)

Transfer reprezentantki Polski do Włoch

Zespołowi Vitala Heynena udało się nie stracić seta, jednak nie było o to łatwo. W pierwszej i trzeciej partii wygrywali na przewagi. Wiodącymi postaciami byli środkowi bloku – Mateusz Bieniek i Jakub Kochanowski. Pierwszy zdobył 16 punktów, drugi – 15.

Polacy zanotowali dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach. Na koncie mają też cztery porażki. Jeszcze w piątek w Melbourne gospodarze zmierzą się z Brazylijczykami.

Zajmujący czwarte miejsce w tabeli biało-czerwoni walczą w Melbourne o awans do lipcowego Final Six. Zajmują czwarte miejsce w tabeli i mają w dorobku 26 pkt. Większość rywali jednak jeszcze nie rozegrała spotkań 13. kolejki. By zapewnić sobie udział w Final Six – bez oglądania się na innych – Polacy muszą wygrać wszystkie trzy mecze w Melbourne. Przy korzystnych wynikach spotkań zespołów będących w tabeli tuż za nimi może to nie być jednak konieczne.

podobne informacje

Liga Narodów. Paul Pogba, Anthony Martial... Plaga kontuzji w reprezentacji Francji

Robert Podoliński: szukamy "zbawców" kadry po kilku dobrych meczach

Portugalia – Polska i Polska – Czechy: transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacji mobilnej

Kadra Portugalii na mecz z Polską. Powrotu nie będzie