tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Virtus.Pro zaproszone na ZOTAC Cup Masters

Organizatorzy ZOTAC Cup Masters oficjalnie potwierdzili dzisiaj informację, że Virtus.Pro przyjęło ich zaproszenie na światowe finały w Hong Kongu, w sierpniu tego roku.
VP (fot. hltv)

W zeszłym tygodniu, zawodnicy Virtus.Pro gościli na Asia CS:GO Championships w Szanghaju. Jak dobrze pamiętamy, w wielkim finale ulegli ekipie Natus Vincere, lecz to drugie miejsce jest największym sukcesem Virtusów na międzynarodowym turnieju w ostatnim czasie. Dzięki temu, Polacy awansowali o pięć pozycji w światowym rankingu i zajmują obecnie 15. miejsce. Jak dobrze wiemy, im wyższe miejsce w tej klasyfikacji, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania bezpośredniego zaproszenia na taki turniej, jak właśnie ZOTAC Cup Masters. Ten event odbędzie się od 24 do 26 sierpnia, a w puli nagród znajdzie się 300 tysięcy dolarów.

Warto przypomnieć, że o awans na turniej sponsorowany przez firmę ZOTAC, walczą inne polskie drużyny. Team Kinguin oraz x-kom team są w Mediolanie na finałach europejskich i rywalizują o jeden możliwy bilet do Hong Kongu. Mamy nadzieję zobaczyć dwie ekipy z polską flagą na finalnej liście uczestników Masters Cup.